Zdobądź biografię Mario Vargasa Llosy! – rozstrzygnięcie

Mamy dla Państwa dwa egzemplarze książki Tomasza Pindela Mario Vargas Llosa. Biografia. Wygrają siódmy i siedemnasty czytelnik, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe: W którym roku Mario Vargas Llosa otrzymał Literacką Nagrodę Nobla?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Mario Vargas Llosa. Książki będą do odebrania w redakcji portalu O.pl (w Krakowie).

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Michał Gburek i Katarzyna Mirocha. Gratulujemy!

Tomasz Pindel „Mario Vargas Llosa. Biografia” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Tomasz Pindel „Mario Vargas Llosa. Biografia” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Mario Vargas Llosa. Biografia

Tomasz Pindel stworzył portret wybitnego pisarza, polityka, a także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepokornego i pełnego sprzeczności. Dotarł nie tylko do samego pisarza, ale także do jego rodziny, przyjaciół i wrogów oraz uzyskał pełny dostęp do jego osobistych archiwów. Nie unikał tematów kontrowersyjnych i drażliwych, ujawniając niepublikowane dotąd fakty z prywatnego życia noblisty.

Zawsze wydawało mi się, że pisanie o życiu innego człowieka zawiera w sobie dużą dozę bezczelności, zwłaszcza kiedy miałem w końcu stanąć twarzą w twarz z takim człowiekiem i powiedzieć: Dzień dobry, pierwszy raz mnie pan na oczy widzi, ale właśnie piszę pańską biografię i chciałbym dopytać o parę drobiazgów… Ale mówiąc szczerze, jak o tym teraz myślę, to mam wrażenie, jakbym jednak tego nie przeżył, tylko o tym przeczytał…

Tomasz Pindel

Tomasz Pindel – autor powieści i publikacji literaturoznawczych, do niedawna wykładowca Katedry Ameryki Łacińskiej UJ. Specjalizuje się w przekładach literatury latynoskiej. Pracownik Instytutu Książki, współpracuje z Gazetą Wyborczą i Tygodnikiem Powszechnym.

Tomasz Pindel Mario Vargas Llosa. Biografia
Premiera: 3 listopada 2014 roku
Wydawnictwo Znak

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Znak