Żołnierze wyklęci. Przecież to dziecko bandyty! – wygraj książkę – rozstrzygnięcie

12 sierpnia nakładem wydawnictwa Replika ukazała się książka Żołnierze wyklęci. Przecież to dziecko bandyty!, której autorem jest Marek A. Koprowski, pisarz i historyk zajmujący się losami Polaków na Wschodzie.

Dodatkowo 15 października o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie promujące książkę Marka A. Koprowskiego. Odbędzie się ono w Muzeum Niepodległości w Warszawie, Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów, przy Al. Solidarności 62. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Bąkała.

Mamy dla Państwa 5 egzemplarzy książki. Wygra pierwszy, trzeci, szósty, dziewiąty i piętnasty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: Kto i w którym roku po raz pierwszy użył terminu żołnierze wyklęci w druku zwartym?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondecyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Żołnierze wyklęci.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane od użytkowników, którzy uprzednio polubią profil O.pl na Facebooku.
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Książki otrzymują Krystyna Zduńczyk, Jadwiga Jarząbek, Małgorzata Gołko, Tymon Lejczak i Anna Kochman. Gratulujemy!

Marek A. Koprowski – „Żołnierze wyklęci. Przecież to dziecko bandyty!”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Marek A. Koprowski – „Żołnierze wyklęci. Przecież to dziecko bandyty!”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Marek A. Koprowski – pisarz, dziennikarz, historyk, zajmujący się przede wszystkim tematyką wschodnią i losami Polaków na Wschodzie. Plonem jego wypraw i poszukiwań, oprócz tysięcy artykułów, jest też ponad dwadzieścia książek. Za książki serii Wołyń. Epopeja polskich losów 1939–2013 otrzymał nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku w wyniku plebiscytu czytelników w 2013 r.; nagroda przyznawana jest przez Instytut Pamięci Narodowej, TVP i Polskie Radio. Marek A. Koprowski jest też laureatem nagrody Polcul – Jerzy Bonicki Fundation za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie.

Marek A. Koprowski
Żołnierze wyklęci. Przecież to dziecko bandyty!
Premiera:
Wydawnictwo Replika

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Replika