Lutosławski Quartet w Filharmonii Wrocławskiej – wygraj zaproszenie!

16 stycznia o godz. 18.00 w sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej odbędzie się koncert kameralny Lutosławski Quartet.

Mamy dla Państwa 1 podwójne zaproszenie na koncert. Wygra pierwszy czytelnik, który wymieni nazwiska wszystkich członków Lutosławski Quartetu.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Lutosławski.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: zaproszenie otrzymuje Agata Pamuła. Gratulujemy!

Lutosławski Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lutosławski Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wolny, nasycony harmonicznie (nieco kontrowersyjny jak na owe czasy) wstęp, z którego wyłania się ożywczy temat – tak rozpoczyna się Kwartet smyczkowy C-dur KV 465 Wolfganga Amadeusza Mozarta, nie bez kozery zwany Dysonansowym. Kompozytor napisał go w darze dla swojego przyjaciela Josepha Haydna w momencie, gdy Mozart wciągał go do ruchu wolnomularskiego, którego był już członkiem. Jak wiele wspólnego ma zatem ta muzyka z inicjacją i rytuałem przejścia?

Dużo nowego znajdziemy również w błyskotliwym Kwartecie smyczkowym Maurice’a Ravela. Jednak najbardziej nowoczesne brzmienia obecne są w utworze Krzysztofa Pendereckiego. Kwartet smyczkowy według Haydna to rozmowa czterech mądrych panów, zatem zapraszamy wszystkich miłośników kameralistyki (i nie tylko) do przysłuchiwania się tej pogawędce.

Program:

  • W.A. Mozart – Kwartet smyczkowy C-dur KV 465 Dysonansowy
  • K. Penderecki – I Kwartet smyczkowy
  • M. Ravel – Kwartet smyczkowy F-dur

Koncert kameralny Lutosławski Quartet
16 stycznia 2014 r., godz. 18.00
Sala koncertowa Filharmonii
Wrocław

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Filharmonia Wrocławska0