Legnicki Festiwal SREBRO 2014 – wygraj gadżety festiwalowe i katalog – rozstrzygnięcie

Od 22 kwietnia w Legnicy trwa Legnicki Festiwal SREBRO. To niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu zobaczyć ponad 1000 obiektów współczesnej biżuterii i dizajnu. Kulminację Festiwalu zaplanowano na 16 i 17 maja. Wówczas odbędzie się 20 wernisaży festiwalowych wystaw z udziałem artystów z całego świata oraz szereg wydarzeń towarzyszących: pokazy, projekcje, spotkania autorskie, warsztaty, koncert, seminarium. Wówczas ogłoszeni zostaną też laureaci Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej.

Tegoroczny temat konkursu brzmi: KLASYKA. Jest inny co roku i stanowi inspirację dla kilkuset artystów-złotników z całego świata, którzy tworzą prace w odpowiedzi na to hasło. Pytanie konkursowe brzmi: jakie tematy nosiły Konkursy w roku 2013, 2012 oraz 2011?

Dla 3 pierwszych autorów prawidłowych odpowiedzi przygotowaliśmy gadżety festiwalowe (kubki, koszulki, torby, buttony) oraz katalogi wystaw.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Srebro.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: Nagrody otrzymują Karolina Kiryjczuk, Anna Fochtman i Joanna Cebo. Gratulujemy!

Legnicki Festiwal SREBRO 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Legnicki Festiwal SREBRO 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodące wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO, który w tym roku obchodzi 35-lecie. Festiwal SREBRO to najstarsze, największe i najważniejsze wydarzenie artystyczne w dziedzinie biżuterii w Polsce i jedno z największych w Europie. Organizowany jest od 1979 r., najpierw jako krajowy, a obecnie międzynarodowy przegląd sztuki biżuterii. W tym czasie w Legnicy pokazano ponad sto tys. obiektów współczesnej sztuki złotniczej z 200 krajów. Z biegiem lat Konkurs umiędzynarodowił się, zyskał hasło przewodnie (inne co roku), a w jury zasiadała plejada sław nowoczesnej sztuki złotniczej i designu z całego świata. Corocznie na Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej napływa kilkaset prac z ponad 40 krajów, ale nie tylko ten fakt uczynił z Legnicy stolicę złotniczego wystawiennictwa. Przyczyniły się do tego również: otwarta formuła oraz jakość i rozmach imprezy, podczas której prezentowanych jest grubo ponad tysiąc eksponatów na kilkunastu wystawach grupowych i indywidualnych. Części wystawienniczej towarzyszą katalogi oraz dyskusje i wykłady autorskie. Naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju imprezy było jej przekształcenie w festiwal (Legnicki Festiwal SREBRO), na którego kulminację ściągają artyści, krytycy, komentatorzy i miłośnicy biżuterii z całego świata. Festiwal składa się zwykle z kilkunastu wystaw (w tym roku jest ich aż 20) artystów z Polski i zagranicy. Wystawom towarzyszą liczne, interdyscyplinarne wydarzenia, jak m.in.: sesja teoretyczna Granice Sztuki Globalnej, pokazy mody, spotkania autorskie, projekcje filmów, koncerty, warsztaty i akcje plastyczne, happeningi, etc. Festiwal odbywa się co roku w maju w Legnicy. Jego organizatorem jest tamtejsza Galeria Sztuki.

Legnicki Festiwal SREBRO
22 kwietnia – 8 czerwca 2014 r.
Kulminacja festiwalu
16-17 maja 2014 r.
Legnica

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Galeria Sztuki w Legnicy