Legnicki Festiwal SREBRO 2015 – konkurs – rozstrzygnięcie

Tegoroczny temat Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej brzmi: GRANICE. Jest inny co roku i stanowi inspirację dla kilkuset artystów-złotników z całego świata, którzy tworzą prace w odpowiedzi na to hasło. Pytanie konkursowe brzmi: jakie tematy nosiły Konkursy w roku 2014, 2013 oraz 2012? Dla 3 pierwszych autorów prawidłowych odpowiedzi przygotowaliśmy gadżety festiwalowe oraz katalogi wystaw.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Srebro.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: nagrody otrzymują Joanna Musiałowska, Tomasz Wawszkiewicz i Anna Milanik. Gratulujemy!

Legnicki Festiwal SREBRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Legnicki Festiwal SREBRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodące wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO, który Galeria Sztuki w Legnicy organizuje od ponad trzech dekad. Festiwal SREBRO to najstarsze, największe i najważniejsze wydarzenie artystyczne w dziedzinie biżuterii w Polsce i jedno z największych w Europie. Organizowany jest od 1979 r., najpierw jako krajowy, a obecnie międzynarodowy przegląd sztuki biżuterii. W tym czasie w Legnicy pokazano ponad sto tys. obiektów współczesnej sztuki złotniczej z 200 krajów. Z biegiem lat Konkurs umiędzynarodowił się, zyskał hasło przewodnie (inne co roku), a w jury zasiadała plejada sław nowoczesnej sztuki złotniczej i designu z całego świata. Corocznie na Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej napływa kilkaset prac z ponad 40 krajów, ale nie tylko ten fakt uczynił z Legnicy stolicę złotniczego wystawiennictwa. Przyczyniły się do tego również: otwarta formuła oraz jakość i rozmach imprezy, podczas której prezentowanych jest ok. półtora tysiąca eksponatów na kilkunastu wystawach grupowych i indywidualnych. Części wystawienniczej towarzyszą katalogi oraz dyskusje i wykłady autorskie. Naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju imprezy było jej przekształcenie w festiwal (Legnicki Festiwal SREBRO), na którego kulminację ściągają artyści, krytycy, komentatorzy i miłośnicy biżuterii z całego świata. Festiwal składa się zwykle z ponad 20 wystaw biżuterii artystów z Polski i zagranicy. Wystawom towarzyszą liczne, interdyscyplinarne wydarzenia, jak m.in.: sesja popularnonaukowa Granice Sztuki Globalnej, pokazy mody, spotkania autorskie, projekcje filmów, koncerty, warsztaty i akcje plastyczne, happeningi, etc. Festiwal odbywa się co roku w maju w Legnicy.

Legnicki Festiwal Srebro 2015
Od 28 kwietnia do 7 czerwca 2015 roku
Organizator: Galeria Sztuki w Legnicy