Kwartet Zbigniewa Czarnieckiego – rozdajemy zaproszenia na koncert!

21 i 22 marca 2011 roku w krakowskim klubie Piec’Art odbędzie się koncert Kwartetu Zbigniewa Czarnieckiego. Zespół zagra w składzie: Zbigniew Czarniecki – sax, Paweł Kaczmarczyk – piano, Maciej Adamczak – double bass, Dawid Fortuna – perkusja.

Wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na koncert 21 i 22 marca.

Pytanie konkursowe:

  • W 1980 roku Zbigniew Czarniecki wraca na stałe do Szwecji. Prosimy o wymienienie co najmniej trzech muzyków, z którymi w tym czasie artysta grywa.

Na maile czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W temacie maila prosimy wpisać Zbigniew Czarniecki, prosimy również o podanie informacji, w który dzień chcieliby Państwo wybrać się na koncert.

Podwójne zaproszenie na poniedziałkowy (21 marca) koncert otrzymuje Krystian Malec, a na wtorkowy Michalina Pieczonka. Gratulujemy!

Zbigniew Czarniecki

Zbigniew Czarniecki

ZBIGNIEW CZARNIECKI

Urodzony w 1947, już jako ośmioletni chłopiec rozpoczął naukę gry na skrzypcach w siedmioletniej Podstawowej Szkole Muzycznej w Jarosławiu.

Po siedmiu latach przerwy, które spędził na studiowaniu geodezji przez 4 lata (nie wiadomo po co i dlaczego), i po odbyciu służby wojskowej (gdzie m.innymi walczył w obronie komunizmu w Czechosłowacji w 1968 roku) podjął naukę muzyki w Średniej Szkole Muzycznej w Krakowie, najpierw na trąbce a potem na saksofonie.

W roku 1972 dzięki staraniom prof. S. Pelca, i własnym, otwiera z kolegą saksofonistą pierwszą w Polsce klasę saksofonu na wyższej uczelni muzycznej. W tym okresie gra w zespołach: Extra Ball, Henryk Słaboszowski Kwintet, a także ma własny kwintet m.in z Adamem Kawończykiem na trąbce i Witoldem Szczurkiem (teraz Rek) na kontrabasie.

W roku 1976 po nagraniach ze szwedzkimi muzykami w krakowskim radiu wyjeżdża na ich zaproszenie do Szwecji. W roku 1978 podejmuje naukę w Berkele College of Music w Bostonie, a w roku 1980 z powodu braku pieniędzy, a także z powodów matrymonialnych wraca do Szwecji, gdzie mieszka na stale.

Co roku występował w rożnych konstelacjach na Krakowskim Letnim Festiwalu Jazzowym, jak i wiele razy na Zaduszkach w Krakowie. Zbigniew Czarniecki jest aktywnym organizatorem muzycznych spotkań muzyków rożnych narodowości tak w Szwecji, jak i w Polsce.

PAWEŁ KACZMARCZYK

W ubiegłorocznym styczniowym numerze miesięcznika JAZZ FORUM opublikowano wyniki corocznego plebiscytu czytelników – JAZZ TOP 2009. Tytuł Albumu Roku zdobył Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band płytą Complexity In Simplicity. Kaczmarczyk jest pierwszym polskim muzykiem, który nagrał płytę autorską dla prestiżowej wytwórni ACT (obchodzącej w nadchodzącym roku swoje 20-lecie). A jeszcze większą sensację sprawił zwycięstwem jako najlepszy pianista – przerywając kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera w tej specjalności! Paweł Kaczmarczyk zajął drugie miejsce w kategoriach Muzyk Roku i Kompozytor (w obu przypadkach za Tomaszem Stańko), a jego zespół jako Zespół Akustyczny uplasował się na drugim miejscu ankiety (za Marcin Wasilewski Trio).

Paweł Kaczmarczyk został laureatem nagrody Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej w kategorii Artysta Roku 2009 oraz Grand Prix Jazz Melomani – OSKARY JAZZOWE 2009 jako Artysta Roku 2009 natomiast Complexity in Simplicity została Płytą Roku 2009. Pianista był nominowany do kolejnej prestiżowej nagrody – do FRYDERYKA 2010 jako Jazzowy Muzyk Roku.

MACIEJ ADAMCZAK

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors ( Marcin Żupański Quartet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, Kwartetem Krzysztofa Popka, Kwartetem Janusza Skowrona, Kwintetem Marka Bałaty, Big-bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartetem Piotra Barona.

Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie najczęściej występuje w klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę Janusza Muniaka. Jest także wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej.

DAWID FORTUNA

Jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Żyty. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, studiuje perkusje na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m. In. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą (wyróżnienie – 2008), festiwalach w Polsce i zagranicą oraz przede wszystkim występy ze znakomitymi polskimi jazzmanami.

Mimo młodego wieku od niedawna jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, zespołu New Bone oraz kwartetu Zbigniewa Wegehaupta. Wraz z kolegami – Henrykiem Gradusem i Kubą Płużkiem współtworzą obiecującą formację – TTS trio. Miał okazje współpracować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wanią, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Agnieszką Skrzypek, Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem.

Klub Piec’Art, Kraków, ul. Szewska 12

Cytaty


Magazyn

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR