Zdobądź książkę Meandry wojny Krzysztofa Jana Drozdowskiego! – rozstrzygnięcie

W sierpniu nakładem Wydawnictwa Oskar ukazała się książka Meandry wojny. Bieszczadem naznaczone Krzysztofa Jana Drozdowskiego.

Mamy dla Państwa trzy egzemplarze książki. Wygra trzeci, siódmy i dwudziesty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: Gdzie przechowywany jest zbiór rozmów z przedstawicielami polskiej arystokracji i ludzi wojska autorstwa Krzysztofa Jana Drozdowskiego?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Meandry wojny.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Anna Fochtman, Jacek Malowaniec i Mariusz Musiałowski. Gratulujemy!

Krzysztof Jan Drozdowski „Meandry wojny. Bieszczadem naznaczone”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Krzysztof Jan Drozdowski „Meandry wojny. Bieszczadem naznaczone”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W 2014 r. mija setna rocznica wybuchu I wojny światowej, nazwanej przez potomnych Wielką Wojną. Jeszcze nigdy tylu Polaków nie wzięło udziału w walkach na froncie. U wszystkich zaborców panował powszechny pobór, w związku z czym naprzeciw siebie stanęły ponad 3 miliony polskich żołnierzy. Niestety, walczyli oni w obcych mundurach armii zaborczych. Prowadziło to do bratobójczych walk, które toczyły się, zwłaszcza na Wschodzie, na przestrzeni tysięcy kilometrów kwadratowych. Niejednokrotnie los krzyżował jednak ludzkie plany i poza frontem rodziły się uczucia miłość i przyjaźń. O tym opowiada w swej książce Meandry wojny. Bieszczadem naznaczone Krzysztof Jan Drozdowski. Dzięki fabule osadzonej w historycznych realiach można na własnej skórze przekonać się, czym była I wojna światowa i wojna polsko-bolszewicka. Książka pozwala także odtworzyć dylematy, przed jakimi stawali nasi przodkowie u progu niepodległości.

Krzysztof Jan Drozdowski – z wykształcenia historyk. Po studiach na Uniwersytecie Łódzkim przez wiele lat pracował jako dziennikarz i tłumacz, również książek z zakresu psychologii. Jego zainteresowanie historią po raz pierwszy znalazło odzwierciedlenie w pracy Brygada spod Arnhem.

Krzysztof Jan Drozdowski
Meandry wojny. Bieszczadem naznaczone
Premiera: wrzesień 2014 roku
Wydawnictwo Oskar

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Oskar