Król Lear na Festiwalu Dialog – kliknij i wygraj bilety – rozstrzygnięcie

15 października o godz. 19.00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu można będzie obejrzeć spektakl Król Lear w reżyserii Johana Simonsa – produkcję teatru Münchner Kammerspiele z Monachium. Adaptacja Shakespeare’a pokazywana jest w ramach trwającego od 11 do 18 października Festiwalu Dialog-Wrocław.

Przygotowaliśmy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl. Wygra pierwszy czytelnik, który odpowie na pytanie:

Czy podczas tegorocznego Festiwalu Dialog-Wrocław, poza Królem Learem można będzie obejrzeć inne spektakle inspirowane dramatami Shakespeare’a? Jeżeli tak, napisz jaki/jakie. 

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Król Lear.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: podwójne zaproszenie na spektakl otrzymuje pani Ula Rybicka. Gratulujemy!

„Król Lear”, reż. Johan Simons, fot. Julian Röder (źródło: mat. prasowe)

„Król Lear”, reż. Johan Simons, fot. Julian Röder (źródło: mat. prasowe)

Przygotowując Króla Leara, Johan Simons skupił się na próbie odpowiedzi na pytanie o znaczenie życia i cierpienia, źródło ludzkiego buntu. Lear Simonsa to już nie król, który przebiera się w łachmany, lecz bogaty chłop z kompleksem władzy i autorytetu. Tak jak u Shakespeare’a proces tracenia zmysłów przez starego króla odbijał się w szaleństwie natury, tak u Simonsa natura staje się obezwładniającą siłą, zdolną pochłonąć wszystko, co sprzeciwia się jej prawom.

William Shakespeare, Król Lear, Münchner Kammerspiele, Monachium – Niemcy

  • reżyseria: Johan Simons
  • grane: 14.10, godz. 20.00; 15.10, godz. 19.00 – Teatr Polski / Duża Scena

Dialog Wrocław – Międzynarodowy Festiwal Teatralny
11-18 października 2013 roku

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Dialog Wrocław