„Słuchając hologramu” – zdobądź egzemplarz książki

„Zespoły wirtualne to zjawisko trudne do jednoznacznego określenia i przez to trudne do uchwycenia. To grupy i artyści, którzy nie istnieją jednoznacznie w rzeczywistości. Są bytami zmediatyzowanymi, których twórczość nierozerwalnie związana jest z medium ich prezentacji. To zarówno fikcyjne zespoły opisane w literaturze, grupy muzyczne występujące na potrzeby filmów i seriali, jak i bohaterowie gier muzycznych, ale także grupy animowane i to na nie zwróciłem swoją uwagę” – pisze Konrad Sierzputowski w swojej książce Słuchając hologramu. Cielesność wirtualnych zespołów animowanych. Zaciekawieni? Świetne się składa! Mamy dla Was dwa egzemplarze książki. Wystarczy, że powiecie nam, który artysta jako pierwszy dał pośmiertny koncert w postaci hologramu?.

Odpowiedzi ślijcie pod adres konkurs@o.pl w tytule wpisując Słuchając hologramu. Książki otrzymają pierwsza i trzecia osoba, które napiszą do nas z poprawną odpowiedzią.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.
Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Egzemplarze książki otrzymują Pani Anna Michałowska i Pan Piotr Cichecki. Gratulujemy!

Konrad Sierzputowski, „Słuchając hologramu. Cielesność wirtualnych zespołów animowanych”, Instytut Kultury Popularnej, 2018 (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Konrad Sierzputowski, „Słuchając hologramu. Cielesność wirtualnych zespołów animowanych”, Instytut Kultury Popularnej, 2018 (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Konrad Sierzputowski – kulturoznawca i muzykoznawca. Doktorant w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Wydziale Polonistyki UJ. Publikował w „Przeglądzie kulturoznawczym” i „Kulturze Popularnej”. W 2017 roku prowadził badania na Columbia University Department of Music w Nowym Jorku. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiej Konferencji Popular Music Studies „MUTE”. Zajmuje się somatoestetyką wydarzeń muzycznych i zjawiskiem ucieleśniania w muzyce popularnej oraz kolekcjonowaniem muzycznych kuriozów XX i XXI wieku.

Organizator konkursu: O.pl