Orkiestra Akademii Beethovenowskiej w krakowskiej Filharmonii – rozstrzygnięcie

Utwory polskich klasyków w zderzeniu z arcydziełami muzyki europejskiej? Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Jeszcze polska muzyka… Koncert odbędzie się 2 września w Filharmonii Krakowskiej i towarzyszyć mu będzie znakomita pianistka Beata Bilińska. W naszym konkursie mamy dla Was dwa podwójne bilety na wydarzenie.

Jak je zdobyć? Napiszcie nam za jaką płytę Beata Bilińska otrzymała w 2015 roku Statuetkę „Fryderyk”. Odpowiedzi ślijcie pod adres konkurs@o.pl w tytule wiadomości wpisując OAB. Nagrodzimy dwie pierwsze osoby, które napiszą do nas z poprawną odpowiedzią.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.
Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Bilety zdobywają Panie Monika Wójciak i Klaudia Skocz. Gratulujemy!

IX Jeszcze polska muzyka... (źródło: materiały prasowe organizatora)

IX Jeszcze polska muzyka... (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl Jeszcze polska muzyka… to autorskie przedsięwzięcie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej – jednego z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia, tworzonego przez najwybitniejszych studentów i absolwentów europejskich wyższych szkół muzycznych.

Koncerty pod tym szyldem organizowane są już od dziewięciu lat na terenie całego kraju, także w miejscach, w których na co dzień dostęp do granej na żywo na najwyższym poziomie muzyki klasycznej jest utrudniony. Ich celem jest propagowanie polskiej klasyki jako elementu tożsamości narodowej. Polska muzyka symfoniczna (często są to utwory niesłusznie zapomniane, które otrzymują dzięki wykonaniom koncertowym „nowe życie”) prezentowana jest zawsze w kontekście arcydzieł muzyki europejskiej, co z jednej strony pozwala docenić jej wysoki poziom, z drugiej zaś uchwycić oryginalność, wyjątkowość.

Organizator konkursu: O.pl