Odpowiedz na pytanie i wybierz się na Misję do Łaźni Nowej – rozstrzygnięcie

7 czerwca o godz. 19.00 w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa można będzie obejrzeć spektakl Klub miłośników filmu Misja. To nowy projekt Bartosza Szydłowskiego, reżysera znanego z odważnych inscenizacji filmowej klasyki i niekonwencjonalnych form angażowania widzów w swoje przedsięwzięcia.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl! Wygra pierwszy czytelnik, który napisze jak nazywał się odbywający się w maju projekt teatru Łaźnia Nowa, którego zwieńczeniem była premiera spektaklu Klub miłośników filmu Misja.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać Misja.

Rozstrzygnięcie:

Poprawnej odpowiedzi (Tymczasowa Strefa Przetrwania) jako pierwsza udzieliła pani Kasia Czarnecka.

Gratulujemy wygranej!

„Klub Miłośników filmu Misja”, reż. Bartosz Szydłowski, fot. Bartosz Siedlik (źródło: materiały prasowe teatru)

„Klub Miłośników filmu Misja”, reż. Bartosz Szydłowski, fot. Bartosz Siedlik (źródło: materiały prasowe teatru)

Tym razem Łaźnia Nowa zaprasza do wzięcia udziału w fabularnej grze wyobraźni. Tego jeszcze nie było – na deski teatru, z iście hollywoodzkim rozmachem, zaimportowany zostanie kultowy film Rolanda Joffé Misja z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi Jeremy’ego Ironsa i Roberta de Niro. W łaźniowej inscenizacji zobaczymy m.in.: Jana Peszka /kardynał Altamirano/, Radosława Krzyżowskiego /Rodrigo Mendoza/ i Krzysztofa Zarzeckiego /Gabriel/.

Inspirowany kolonialną estetyką płaszcza i szpady, kostiumowy spektakl, pomyślany jako remiks europejskich wyobrażeń o dzikiej dżungli amazońskiej i czasach konkwisty, prezentuje wykreowaną przez wyobraźnię, wznoszącą się nad wodospadami wspólnotę Indian, zderzoną z bezwzględnością konsumpcyjnej kultury zachodniej. Misja wciągnie widza bez reszty do zabawy, skusi, omami i zaskoczy. Ale okaże się też pułapką przygotowaną przez rozczarowanych i krytycznych, którzy idąc za marzeniem o pięknej i romantycznej utopii, zapragną prawdziwej rewolucji.

Bartosz Szydłowski z dużą dozą ironii podąża narracją opowieści filmowej. Historia XVIII-wiecznych redukcji jezuickich stanie się pretekstem do pytań o postawy współczesne. O Polskę nieuformowaną, rozdartą między mitem wspólnego domu, a pragmatyzmem praw rynkowych.

Marzenia o nowym lepszym ładzie społecznym, o krainie sprawiedliwości i dobrobytu, odbijają się w rzeczywistości jak w krzywym zwierciadle. Ideowcy wpadają w pułapkę nieuświadomionych intencji, a odpowiedzialni za działanie systemu zapominają, że stoi za nim życie konkretnych ludzi. Pozostaje gra, gest symboliczny, terapeutyczne zajęcia, tymczasowe strefy – odreagowanie.

Klub miłośników filmu Misja
Spektakl konkursowy: 7 czerwca, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 8 i 9 czerwca, godz.19.00 / 14 czerwca, godz. 21.00 / 15 czerwca, godz. 17.00 / 16 czerwca, godz. 19.00
Teatr Łaźnia Nowa
Kraków

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie