Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj zaproszenie na koncert Agaty Ślazyk – rozstrzygnięcie konkursu!

13 lipca 2011 roku o  godzinie 19.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się recital Agaty Ślazyk Wszystko co mam. Wśród osób, które napiszą do nas na adres konkurs@o.pl i prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na koncert.

Pytanie konkursowe: Kto jest autorem muzyki większości piosenek wykonywanych przez Agatę Ślazyk i nieraz towarzyszy jej na scenie przy fortepianie?

Zwycięzcami konkursu są Marek Lasoń i Anna Małek. 

Gratulujemy!

Pieśni piwniczne, piosenki satyryczne i osobista autorska liryka składają się na aktualny repertuar Agaty Ślazyk. Obok tekstów własnych artystki znajdziemy wiersze współczesnych twórców piszących specjalnie dla Agaty np. utwory krakowskiej poetki Katarzyny Grzesiak. Usłyszymy również piosenki do tekstów m.in. Wiesława Dymnego, Światopełka Karpińskiego, Bolesława Leśmiana, Agnieszki Osieckiej, Haliny Poświatowskiej.

Będą również utwory autorstwa m.in. Bonifacego Dymarczyka (współtwórcy kabaretów: Adios Muchachos i Żegnajcie Chłopcy), Andrzeja Waligórskiego (kabaret Elita). Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Piotr Walewski to m.in. nazwiska kompozytorów pieśni składających się na piwniczną część koncertu artystki. Obecność głęboko osobistych liryków obok piosenek satyrycznych stanowi o dużej atrakcyjności koncertów tej niezwykle uzdolnionej wokalistki.

AGATA ŚLAZYK jest artystką związaną na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka nie poddaje się zaszufladkowaniu do określonego muzycznego gatunku. Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką bądź aktorską lub ogólnie kabaretową. Jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki i wręcz rockowe teksty i kompozycje.

Różnorodność repertuaru Agaty nie jest wynikiem nieuzasadnionego eklektyzmu, lecz wynika z nieprzeciętnych możliwości wykonawczych i szerokich zainteresowań. Koncertując z Piwnicą pod Baranami dała się poznać publiczności USA, Kanady, Norwegii i Włoch. Z własnym recitalem odwiedziła Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię. W listopadzie 2007 r. ukazała się jej pierwsza płyta, którą można kupić wyłącznie przy okazji koncertów.