Kliknij i wygraj zestaw katalogów OPMM Promocje – rozstrzygnięcie konkursu

Do 9 grudnia trwa wystawa konkursowa Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE. To już 22-ga edycja imprezy, w której od początku wzięło udział ponad 800 świeżo upieczonych absolwentów malarstwa. Do tegorocznego Przeglądu zgłosiło się 95 absolwentów malarstwa z trzynastu wyższych uczelni artystycznych z całej Polski, którzy przedstawili 295 obrazów. Jury – co roku złożone z artystów, krytyków sztuki i pedagogów, do wystawy zakwalifikowało jedynie 34 uczestników.

Dla pierwszych 5 czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe, przygotowaliśmy zestaw katalogów dokumentujących ostatnie pięć edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE.

PYTANIE KONKURSOWE: w jakim mieście odbywa się Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE?

Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem, na który ma zostać przesłana nagroda prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: PROMOCJE.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Zestawy katalogów otrzymują:

  • Maciej Pęksa
  • Joanna Musiałowska
  • Hanna Piecychna
  • Paweł Swat
  • Zofia Szyputa

Gratulujemy!

Obrady OPMM PROMOCJE 2012 (źródło: materiały prasowe)

Obrady OPMM PROMOCJE 2012 (źródło: materiały prasowe)

W tegorocznym jury przeglądu zasiedli: Magda Ujma – historyczka i krytyczka sztuki, kuratorka, eseistka, feministka, blogerka, obecnie związana z krakowskim Bunkrem Sztuki; Jolanta Ciesielska – krytyk i historyk sztuki, kuratorka drugiej edycji Łódź Biennale; Zbigniew Rogalski – malarz, absolwent ASP w Poznaniu (1999), autor szeregu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, związany z warszawską Galerią Raster; Andrzej Saj – wrocławski krytyk i teoretyk sztuki, kurator wystaw, wykładowca, redaktor naczelny czasopisma artystycznego Format.

Młodzi malarze, którzy zdecydowali się na udział w OPMM PROMOCJE walczą o szereg nagród. Grand Prix fundowana przez patrona – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego to wystawa indywidualna w przestrzeni wystawienniczej organizatora wraz z katalogiem. Prócz głównej są też nagrody finansowe oraz rzeczowe (m.in. w postaci wystawy w bydgoskiej BWA oraz publikacji poświęconych laureatom w prasie branżowej: Exit, Format). Nazwiska zwycięzców poznamy dopiero podczas uroczystego finisażu, który odbędzie się 23 listopada br.

Najważniejszym celem PROMOCJI jest prezentacja tego, co we współczesnym malarstwie najświeższe, najnowsze i najbardziej intrygujące. Siłą Przeglądu jest umiejscowienie go poza wielkimi ośrodkami akademickimi kształcącymi artystów, dzięki czemu stał się neutralną areną starć i konfrontacji młodych absolwentów wyższych uczelni artystycznych z różnych stron Polski. Cieszy się on zasłużonym prestiżem i popularnością z uwagi na zasięg, długość tradycji, artystyczną rangę oraz atrakcyjne nagrody.

22 Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje 2012
Wystawa czynna do 9 grudnia 2012
Finisaż: 23 listopada, godz. 19.00