Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj zaproszenie na spektakl “Pijacy” – rozstrzygnięcie konkursu!

16 czerwca 2011 roku o godzinie 19.15 na Scenie Kameralnej Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie będzie można obejrzeć spektakl Pijacy w adaptacji i reżyserii Barbary Wysockiej.

Wśród osób, które do 14 czerwca, napiszą do nas na adres konkurs@o.pl oraz prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe, rozlosujemy podwójne zaproszenie na spektakl.

Pytanie konkursowe: Który oświeceniowy twórca jest autorem sztuki Pijacy?

Zwycięzcą konkursu jest Sebastian Perwel.

Gratulujemy!

Pijacy - fot. R. Kornecki

"Pijacy", reż. B. Wysocka - fot. R. Kornecki

Alkohol to heroina w płynie, na której zarabia rząd. Alkohol jest celem wyjazdów służbowych, walutą transakcji handlowych, katalizatorem relacji seksualnych i powodem zgonów. Alkohol generuje konflikty i pozwala je zażegnać, jest głównym bohaterem anegdot, powodem prześmiesznych przygód terenowych i pogrążających skandali. Jest też przyczyną traumy, koszmarów i rodzinnych tragedii.

Alkohol ma swoje miejsce w każdej grupie społecznej i w każdym przedziale wiekowym. Jest obecny w polityce, kulturze i na porodówkach. Pije się ostrożnie i z rozmachem, w tajemnicy lub na pokaz, pije się do nieprzytomności, do upadłego, na wesoło i na smutno, i w trupa. I do skutku. Alkohol jest narodowym narkotykiem. W czasach kryzysu alkoholu będzie coraz więcej. Dlatego teraz jest też najwyższa pora, by przemyśleć nasz stosunek do tej substancji. I zastanowić się, kto ma lepiej: ten, co jest pijany jak świnia, czy ten, co jak świnia trzeźwy jest.

Barbara Wysocka reżyseruje Pijaków – tylko czy Pijaków da się wyreżyserować? I nawet jeśli tak, to co się stanie, gdy wytrzeźwieją?