Kliknij i wygraj zaproszenie na przedstawienie “Kaspar” we Wrocławiu

15, 16 i 17 marca 2011 roku we Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie można zobaczyć przedstawienie Kaspar w reż. Barbary Wysockiej.

Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytanie konkursowe, rozlosujemy dwa dwuosobowe zaproszenia na przedstawienie Kaspar (16 marca).
Pytanie konkursowe: Na jakim ogólnopolskim festiwalu teatralnym będzie w kwietniu prezentowane przedstawienie Kaspar?
Na odpowiedzi czekamy do 14 marca pod adresem: konkurs@o.pl

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Podwójne zaproszenia otrzymują: Karolina Krawiec i Maria Sławska. Gratulujemy!

"Kaspar", fot. Bartek Sowa

"Kaspar", fot. Bartek Sowa

Studium natury ludzkiej i natury słowa oraz ich wzajemnych zależności. Spektakl mówi nie tylko o manipulatorskiej sile języka – najpierw odbierającego człowiekowi jego indywidualność, by potem narzucić stereotypowy porządek myśli, emocji, zachowań – ale także o presji, jaką społeczeństwo wywiera na pojedynczego człowieka. Główną rolę gra brawurowo Szymon Czacki. Wrocławska Nagroda Teatralna 2009 dla Barbary Wysockiej za udaną próbę poszukiwania alternatywnego języka teatralnego.

Wbrew tezom Hegla, wiedza nie jest wolnością. Ukształtowany na nowo, elokwentny Kaspar, przemawiający niczym fanatyczny polityk, jest bardziej przerażający niż jego dręczyciele. Tak jakby chciał zakrzyczeć ból w głowie, przeciwstawić się morderczej sile języka słowami o jeszcze większej sile niszczenia. [Anna R. Burzyńska, Tygodnik Powszechny]

Peter Handke Kaspar
reżyseria: Barbara Wysocka
gramy: 15, 16, 17 marca 2011, godz. 19.00