Kliknij i wygraj zaproszenie na koncert Meagre Quartet!

26 i 27 kwietnia o godz. 20.30 w krakowskim klubie Piec Art odbędzie się koncert zespołu Meagre Quartet. Dla czytelników O.pl mamy podwójne zaproszenia na dwa koncerty Meagre Quartet.

Wśród osób, które do 25 kwietnia 2011 roku napiszą na adres: konkurs@o.pl rozlosujemy podwójne zaproszenia. Prosimy o podanie w mailu daty koncertu, na który chcieliby Państwo się wybrać.

Meagre Quartet

Meagre Quartet

Muzyki Meagre Quartet nie da się jednoznacznie zaklasyfikować. Początkowym założeniem było granie jazzu, jednak to określenie nie oddaje w pełni stylu prezentowanego przez instrumentalistów, którzy występowali wcześniej również w zespołach rockowych czy metalowych, a którzy ciągle starają się znaleźć w muzyce coś nowego. Można ją zdefiniować jako fuzję gatunków takich jak: współczesny jazz, free jazz, muzyka eksperymentalna, czy alternatywna, w której nie brakuje również momentów gitarowego depnięcia. Całkiem trafna zdaję się też być propozycja pana Vitolda Reka, który określił muzykę zespołu jako dada jazz.

Za początek powstawania zespołu można uznać zimę 2008 roku, kiedy to dwoje instrumentalistów z powyższego składu postanowiło pobudzić swoją wyobraźnię i mimo niedoskonałości warsztatowych spróbować muzyki improwizowanej, powszechnie nazywanej jazzem. Ze spotkania wtedy piętnastoletniego trębacza i czternastoletniego perkusisty powstał zalążek pierwszego utworu – Siwego, który zespół wykonuje do dziś. Następnie zaprosili do współpracy grającego na gitarze Bartka Krzywulskiego. Ich oczekiwania względem tworzonej muzyki okazały się podobne. Jednak taki skład nie dawał pełnego brzmienia i do zespołu dołączył nowy gitarzysta, a poprzedni zmienił instrument na bas. Ten pełny skład uformował się w czerwcu 2008 roku.

Po połowie roku istnienia zespół postanowił spróbować swoich sił w XXXII Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS 2008, w którym został finalistą, jako jeden z ośmiu formacji jazzowych z całej Polski i spoza jej granic. W marcu 2010 roku wziął również udział w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Młodej Muzyki Jazzowej JAZZDA 2010.

W grudniu 2010 roku kwartet znów zakwalifikował się do finału konkursu JAZZ JUNIORS w Krakowie, w którym został laureatem III miejsca, a trębacz uzyskał wyróżnienie indywidualne.

Skład zespołu:

  • Łukasz Wojtowicz – trąbka
  • Sebastian Goliński – gitara
  • Bartosz Krzywulski – bas
  • Szymon Gąsiorek – perkusja