Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj zaproszenie na koncert Andrea Vettorettiego!

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej kolejny raz gościć będzie wybitnych gitarzystów. A to za sprawą Letniego Festiwalu Gitary Krzyżowa 2011, który odbędzie się w dniach od 1 do 8 sierpnia. Impreza organizowana jest już po raz jedenasty, a jej adresatami są wszyscy miłośnicy gitary, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

4 sierpnia 2011 r. odbędzie się koncert Andrea Vettorettiego. Mamy dla Państwa dwa pojedyncze zaproszenia na koncert. Wystarczy napisać na adres konkurs@o.pl i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe: Jaką nazwę nosi miejsce, w którym festiwalowi wykładowcy i uczestnicy koncertów spotykają się wieczorami?

Ideą Festiwalu jest połączenie rozrywki, nauki i wypoczynku. Dlatego podczas ośmiu festiwalowych dni w malowniczej scenerii XVIII-wiecznego Pałacu odbędą się koncerty wybitnych gitarzystów oraz lekcje mistrzowskie i warsztaty dla młodych adeptów gitary. Młodych nie tyle wiekiem, co artystycznym stażem, udział w Festiwalu nie jest bowiem ograniczony przedziałem wiekowym.

Warsztaty i lekcje mistrzowskie dotyczyć będą różnych gatunków muzycznych oraz technik gry na gitarze. Tegorocznymi wykładowcami będą gitarzyści klasyczni, tacy jak: Marcin Dylla, Łukasz Kuropaczewski, Robert Horna, Andrea Vettoretti, Leszek Potasiński, Jarema Klich i Krzysztof Pełech oraz gitarzysta jazzowy Marcin Olak i gitarzysta flamenco Kuba Niedoborek. Zespoły kameralne i orkiestrę gitarową poprowadzi Antonello Lixi, a tajniki widowiskowej techniki fingerstyle zdradzi Piotr Restecki. Ponadto odbędą się warsztaty tańca flamenco prowadzone przez doświadczonych tancerzy i pedagogów: Agatę Teodorczyk, Mateo El Gallito, Agatę Cholewińską-Romero i Agnieszkę Przybyszewską.

Zwieńczeniem każdego dnia nauki, będą koncerty wykładowców, na które zapraszamy nie tylko uczestników warsztatów, ale wszystkich melomanów. W dniach od 2 do 4 sierpnia odbędą się koncerty klasycznej muzyki gitarowej, w wykonaniu Łukasza Kuropaczewskiego, Marcina Dylla i Andrea Vettorettiego. 6 sierpnia, podczas Wieczoru jazzowego wystąpi Marcin Olak, a cały Festiwal zakończy się Koncertem Finałowym, zagranym wspólnie przez wykładowców i uczestników warsztatów.