Kliknij i wygraj podwójne zaproszenie na koncert Ha Tichona Trio!

24 maja 2011 roku o godzinie 20.00 w krakowskim Klubie Alchemia wystąpi Ha Tichona Trio – projekt Mikołaja Trzaski, znanego m.in. z grupy Miłość.

Wśród osób, które napiszą na adres: konkurs@o.pl, rozlosujemy podwójne zaproszenie na koncert Ha Tichona Trio. Na zgłoszenia czekamy do 23 maja. W tytule maila prosimy wpisać hasło: Alchemia

Podwójne zaproszenie na koncert otrzymuje: Tomasz Wawszkiewicz.

Skład zespołu:

  • Mikołaj Trzaska – saksofon
  • Olie Birice – kontarabas
  • Mark Sanders – perkusja

Mikołaj Trzaska – urodzony w Gdańsku, saksofonista, klarnecista basowy i kompozytor, wyrosły z yass – społeczno-artystycznego ruchu, który w latach 80-tych / 90-tych stał w opozycji do konserwatyzmu w polskim środowisku jazzowym. Wraz z Tymonem Tymańskim i grupą innych niezależnych muzyków zmienił oblicze polskiej muzyki jazzowej. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej grupy yass – Legendarna Miłość i Łoskot Twórczy. Mimo, że impet yassu znikł wiele lat temu, Trzaska stanął na czele krajowej sceny improwizowanej.

W swoim nowym projekcie muzycznym Ha-Tichona połączył muzykę chasydzką i ideę wolnego improwizowanego jazzu. Celem tego jest ożywienie tradycyjnej muzyki żydowskiej, która była sposobem na doświadczenie religijne. Taką improwizacją z silnymi wpływami chasydzkich melodii, stara się doprowadzić do stanu mistycznego, przywracając muzyce jej podstawową rolę – łączenie społeczności w religijnym doświadczeniu.

Mark Sanders jest częścią londyńskiej sceny jazzowej lat 90-tych. Wraz z Paulem Rogersem grał w sekcji rytmicznej. Koncertował i nagrywał z takimi osobami, jak: Evan Parker, Elton Dean, Georg Grawe, Hellene Labarierre, jak również w projektach pod egidą NATO, wśród rodowitych Indian, muzyków hiszpańskich i marokańczyków. Jego zainteresowanie muzyką elektro-akustyczną doprowadziło do jego współpracy z Patem Thomasem, Johnem Wallem, czy Springheelem Jackem. Jest autorem ponad 100 nagrań i profesorem katedry improwizacji w Royal Academy of Arts.

Olie Brice to kontrabasista freejazzowy mieszkający w Londynie. Jest członkiem trio Catatumbo (z Ingrid Laubrock i Javier Carmona). Pracował m.in. z Paulem Dunmallem, Evanem Parkerem, Louisem Moholo-Moholo.

24 maja 2011 roku, godzina 20.00
Klub Alchemia
ul. Estery 5
Kraków