Wejściówki na krakowski seans filmu Brat rozdane!

6 lipca na ekrany kin polskich wchodzi wenezuelski dramat Brat w reżyserii Marcela Rasquina. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy 8 podwójnych zaproszeń na film.Konkursowe seanse odbędą się 6, 7 i 8 lipca w krakowskim kinie Ars, o godz. 17.20 oraz 19.10.

Aby wygrać zaproszenie na wybrany seans należy odpowiedzieć na pytanie:

Brat był oficjalnym kandydatem Wenezueli do Oscara w 2011 roku. Jaki film wygrał rywalizację w kategorii filmu nieanglojęzycznego w 2011 roku? 

Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem oraz datą i godziną wybranego seansu należy przesłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule należy wpisać: Brat.

Wejściówki na seanse otrzymują:

  • Magdalena Ochocka
  • Jagoda Cierniak
  • Anna Komorowska
  • Jacek Machała
  • Anna Strama
  • Agnieszka Bębenek
  • Jerzy Lutawski

Gratulujemy!

„Brat” kadr filmu (źródło: materiały prasowe)

„Brat” kadr filmu (źródło: materiały prasowe)

Bracia Daniel i Julio wychowują się w slumsach Caracas, jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Tam nauczyli się twardych zasad życia i… gry w piłkę. Julio jest kapitanem miejscowej drużyny La Ceniza, urodzonym przywódcą. Daniel zaś szybko biega i znakomicie strzela gole. Choć bardzo się różnią, obaj wierzą w to, że dzięki piłce nożnej wyrwą się ze świata pełnego biedy i przemocy. Szansa pojawia się już wkrótce – podczas jednego z meczów utalentowani chłopcy wpadają w oko selekcjonerowi najlepszej drużyny w mieście – Caracas FC i zostają zaproszeni do wzięcia udziału w eliminacjach do zespołu. Niespodziewanie jednak dochodzi do tragedii, która wystawia na próbę ich braterską miłość i może pogrzebać marzenia o lepszym życiu. Podczas najważniejszego meczu Daniel i Julio będą musieli zdecydować, co naprawdę się dla nich liczy: piłka, rodzina czy zemsta.

Kinowy debiut Marcela Rasquina trzyma widza w napięciu od pierwszego do ostatniego ujęcia. Jest zdobywcą kilku nagród na międzynarodowych festiwalach.

Brat (Hermano)

Reżyser: Marcel Rasquin
Scenariusz: Rohan Jones, Marcel Rasquin
Zdjęcia: Enrique Aular
Muzyka: Rigel Michelena
Obsada:
Eliú Armas – Julio
Fernando Moreno – Daniel

Dystrybucja: Art House
Premiera: 6 lipca 2012 roku