Kliknij i wygraj bilet na Balkan Film Fest – rozstrzygnięcie

W dniach od 22 do 28 czerwca w Kinie Pod Baranami w Krakowie zawrze bałkański kocioł. Dla użytkowników O.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na piątkowy pokaz filmu Od grobu do grobu. Aby wygrać bilety należy wymienić co najmniej jedną nagrodę jaką otrzymał film Jana Cvitkovića.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@o.pl 

Rozstrzygnięcie konkursu:

Podwójne zaproszenia na piątkowy pokaz filmu Od grobu do grobu otrzymują:

  • Magdalena Ochocka
  • Aleksandra Mausolf

Gratulujemy!

Balkan Film Fest w Kinie pod Baranami (źródło: materiały prasowe)

Balkan Film Fest w Kinie pod Baranami (źródło: materiały prasowe)

Mało w Polsce znana kinematografia krajów Półwyspu Bałkańskiego czaruje intymnym spojrzeniem na problemy zwykłego człowieka uwikłanego w trudną rzeczywistość. Pozostawia jednak miejsce na spojrzenie na świat z dystansem i humorem, choć nierzadko czarnym.

W programie festiwalu Balkan Film Fest będzie można zobaczyć film Od grobu do grobu w reżyserii Jana Cvitkovića (Słowenia 2005).

Główny bohater, Pero, to mówca pogrzebowy w małym słoweńskim miasteczku, który dzięki swojemu talentowi doprowadza do łez wszystkich żałobników. Na co dzień, może liczyć jedynie na swojego przyjaciela – Šukiego. Miasteczko wydaje się nudne i prowincjonalne, ale jego mieszkańcy skrywają wiele sekretów, które znajdą swe ujście w finale filmu. Od grobu do grobu wymyka się wszelkim konwencjom. Z jednej strony określany jest jako czarna komedia, z drugiej jako przykład bałkańskiego naturalizmu.

BALKAN FILM FEST
Kino Pod Baranami
22-28 czerwca 2012 r.

Organizatorzy:
Instytut Filologii Słowiańskiej UAM
Stowarzyszenie Opolskie Lamy

Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków