Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj książkę Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm – rozstrzygnięcie konkursu!

2 października 2011 roku o godz. 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się finisaż wystawy Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm. W ramach finisażu odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Skibą i Pawłem Konjo Konnakiem pt.: Artyści, anarchiści, wariaci czyli polska kultura alternatywna lat 80.

Okładka książki

Okładka książki

Uwaga! osoba, która pierwsza odpowie na pytanie: Jaki był malowany na murach znak rozpoznawczy Pomarańczowej Alternatywy?, otrzyma książkę Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm.

Książkę Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm otrzymuje Maria Sławska.

Gratulujemy!

Niedziela 2 października to już ostatnia możliwość zobaczenia wystawy Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm. Dla tych którzy jeszcze nie mieli okazji a chcieliby lepiej zgłębić historię Pomarańczowej Alternatywy odbędzie się zwiedzanie wystawy z przewodnikiem: o godzinie 12.00 w języku polskim a o 15.00 w języku angielskim.

Krzysztof Skiba, archiwum - Mieczysław Michalak

Krzysztof Skiba, archiwum - Mieczysław Michalak

Tego dnia MCK w Krakowie zaprasza  również na spotkanie ze świadkami burzliwych losów kontrkultury w PRL-u: Krzysztofem Skibą i Pawłem Konjo Konnakiem. Tytuł spotkania został zaczerpnięty w książki Krzysztofa Skiby, Jarosława Janiszewskiego i Pawła Konjo Konnaka, opowiadającej o Gdańskiej Alternatywie lat 80. Zaproszeni goście opowiedzą o akcjach happeningowych i koncertach w których uczestniczyli lub sami je inicjowali. Ilustracją spotkania będą filmowe zapisy happeningów i teledyski.