Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj zaproszenie na koncert zespołu Dagadana – rozstrzygnięcie konkursu!

7 września 2011 roku o godzinie 20.00 w gdańskim klubie Plama wystąpi zespół Dagadana. Mamy dla Państwa podwójne zaproszenie na koncert. Wystarczy napisać do nas na adres konkurs@o.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe: Jak nazywa się debiutancki album zespołu Dagadana?

Zwyciężczynią konkursu została Anna Milanik.

Gratulujemy!

Dagadana - fot. Ryszard Izydorczyk

Dagadana - fot. Ryszard Izydorczyk

Dagadana to polsko-ukraińskie trio, łączące różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę, tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców.

Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta Dagadany na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.

Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony.

Zespół zdobywa coraz więcej wiernych fanów w coraz to kolejnych krajach. Jako jedyny europejski skład został zaproszony na Festiwal Ludów Pustyni w Maroko, gdzie rozgrzewał do czerwoności tysiące fanów. Dagadana w samym 2010 roku zagrała blisko 80 koncertów.

Tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi.

Powstanie zespołu Dagadana to efekt znajomości muzyków, która rozpoczęła się w 2007 roku. Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Miko Pospieszalski (Częstochowa) to muzycy obracający się w różnych nurtach muzycznych – od klasyki po breakbeat. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na krakowskich warsztatach International Summer Jazz Academy.