Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj książkę Władysława Bartoszewskiego Kropla drąży skałę – rozstrzygnięcie konkursu!

Książka Kropla drąży skałę opowiada o kilkudziesięcioletniej konsekwentnej pracy Władysława Bartoszewskiego na rzecz dobrych stosunków polsko-niemieckich i pojednania między dwoma narodami, które dzieli trudna i skomplikowana przeszłość. Zawiera artykuły, pisane przez Władysława Bartoszewskiego od lat 60., wywiady oraz wystąpienia publiczne. Część tekstów nigdy nie była publikowana po polsku.

Książkę tę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy napisać na adres konkurs@o.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe, które brzmi:

Którą rocznicę istnienia obchodziło w tym roku Wydawnictwo PWN?

Laureatką konkursu została Maria Sławska.

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Władysław Bartoszewski Kropla drąży skałę - (projekt okładki pochodzi z materiałów wydawnictwa)

Władysław Bartoszewski Kropla drąży skałę - (projekt okładki pochodzi z materiałów wydawnictwa)

Co i kiedy mówiłem do Niemców, a co i kiedy do Polaków o Niemcach i Niemczech, wynika bezpośrednio z biegu wielkich wydarzeń historycznych, które miały decydujący wpływ na ukształtowanie całej mojej biografii, a także preferencji w myśleniu i działaniu, począwszy od bardzo wczesnych lat życia.

(Mówi autor, uznawany na świecie za jednego z głównych orędowników dialogu pomiędzy Polską a Niemcami)

Ta publikacja to zapis kolejnych etapów tego dialogu, a zarazem historycznych przemian, jakie zachodziły we wzajemnych relacjach.