Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj katalogi wystaw Haliny Mrożek i Anny Okrasko oraz gadżety MOCAKu – rozstrzygnięcie konkursu!

Od 7 września do 30 października 2011 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie można oglądać dwie wystawy: Haliny Mrożek Między rzeźbą a modą oraz Anny Okrasko Sobota.

Muzeum Sztuki Współczesnej przygotowało dla Państwa trzy zestawy nagród, wśród nich katalogi obu wystaw i MOCAK-owe gadżety. Rozlosujemy je wśród osób, które napiszą do nas na adres konkurs@o.pl i poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe: Do jakiego spektaklu w Teatrze Dramatycznym w Warszawie Halina Mrożek przygotowywała scenografię i kostiumy?

Laureatami konkursu zostali Joanna Sip, Natalia Olchawa oraz Piotr Nowak.

Halina Mrożek, Bez tytułu, 2010, z serii Fuse, fotograf: Keymo, make-up: Katarzyna Skupny, modelka: Władysława

Halina Mrożek, Bez tytułu, 2010, z serii Fuse, fotograf: Keymo, make-up: Katarzyna Skupny, modelka: Władysława

Indywidualna wystawa Haliny Mrożek, absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prezentowane prace ukazują spektrum zainteresowań artystki, oscylujących na granicy rzeźby i mody. W tworzonych projektach kreśli ona różne sylwetki psychologiczne człowieka, wykorzystując doświadczenia związane z rzeźbą. Efektem tego są prace o charakterze modowym. Na wystawie zostaną zaprezentowane wybrane obiekty uzupełnione o fotografie z sesji zdjęciowych i video.

Halina Mrożek (ur. 1984) – w 2009 roku ukończyła Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Za swoją pracę dyplomową Sculpt-couture została wyróżniona Medalem ASP. Zwyciężczyni I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Mody Off Fashion Kielce (2010), drugiego miejsca w międzynarodowym konkursie Creative Graduate Prize (2009).

Anna Okrasko, Ankieta, 2011, video (zdjęcie udostępnione przez organizatora)

Anna Okrasko, Ankieta, 2011, video (zdjęcie udostępnione przez organizatora)

Sobota to indywidualna stypendystki szwajcarskiej Fundacji Vordemberge-Gildewart. Znajdują się na niej prace, które artystka zrealizowała podczas dwuletnich studiów magisterskich w Piet Zwart Institute w Rotterdamie: dwa fikcyjne dokumenty, instalacja oraz rzeźba. Stawiają one pytanie o możliwości kształtowania przestrzeni miasta przez jego mieszkańców, w tym przez polskich imigrantów w Holandii.

Artystka odwołuje się do przestrzeni miejskiej Rotterdamu nieprzypadkowo. W tym mieście studiowała i mieszka do dzisiaj, ale o wyborze zdecydował przede wszystkim sam charakter metropolii. To wielokulturowa aglomeracja posiadająca największy port w Europie, a co za tym idzie – będąca dużym centrum biznesowym. Prawie połowa jej mieszkańców nie pochodzi z Holandii, a trzynaście procent populacji stanowią muzułmanie.