Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj zaproszenie na koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Letnie Koncerty Organowe!

11 sierpnia 2011 roku o godz. 20.00, w Bazylice OO. Karmelitów Na Piasku odbędzie się kolejny koncert Międzynarodowego Festiwalu Letnie Koncerty Organowe. Wystąpi znakomity organista Dariusz Bąkowski-Kois, a towarzyszyć mu będzie japoński trębacz, Kenji Tamiya.

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na koncert. Wystarczy tylko napisać na adres: konkurs@o.pl i odpowiedzieć na pytanie:

Którą z kolei jest tegoroczna edycja Festiwalu?

Na odpowiedzi czekamy do 10 sierpnia.

Dariusz Bąkowski-Kois (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Dariusz Bąkowski-Kois (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Dariusz Bąkowski-Kois ukończył krakowską PSM II st. w klasach organów i klawesynu, a następnie AM w Krakowie w klasie organów prof. J. Serafina (dyplom z wyróżnieniem 2000). Odbył studia podyplomowe w AM w Warszawie u prof. M. Czajki (2002/2003) oraz w Konserwatorium Wiedeńskim u T. Schmögnera (2003/2004).

Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej, klawesynowej, gry na klawikordzie, pianoforte oraz realizacji basso continuo. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Od 1999 jest pracownikiem Katedry Organów AM w Krakowie. Obecnie pełni funkcję Prodziekana Wydziału Instrumentalnego AM w Krakowie.

Kenji Tamiya urodził się w Tokio. Po ukończeniu Toho Gakuen College w 1968 r., wstąpił do Hochschule der Künste w Berlinie na wydział Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), gdzie studiował u profesora F. Wesenigka, głównego trębacza Filharmonii Berlińskiej. W styczniu 1972 r. wstąpił do Orchester der Deutschen Oper w Berlinie, w marcu tego samego roku ukończył studia Hochschule der Künste z najlepszymi wynikami.

Występował jako solista na wielu festiwalach w Stanach Zjednoczonych i w Europie. W Japonii współpracował m.in. z Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra oraz New Japan Philharmonic. Obecnie wykłada w Toho Gakuen College Music Department.