Kliknij, odpowiedz na pytanie i wygraj najnowszy numer Herito!

Sztuka zmienia miejsce, czyli temat najnowszego numeru kwartalnika Herito, można interpretować na wiele sposobów. Sztuka zmienia miejsce, bo coraz częściej prezentowana jest poza murami muzeów i galerii – w przestrzeni publicznej, postindustrialnej, w prywatnych mieszkaniach czy na witrynach sklepowych. Sztuka zmienia miejsce, ponieważ wpływa na otoczenie i na ludzi, wszędzie tam, gdzie się pojawia. Wreszcie sztuka może się stać narzędziem służącym do przeobrażenia dzielnicy czy nawet całego miasta. W Herito przyglądamy się tym zjawiskom.

W naszym konkursie do wygranie do wygrania trzy egzemplarze najnowszego numeru Herito. Wystarczy napisać na adres konkurs@o.pl i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Jakie tematy podejmowały poprzednie trzy numery magazynu Herito?

Nagrodzeni zostaną Ci, którzy jako pierwsi udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie.

Herito nr 4 - okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy kwartalnika)

Herito nr 4 - okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy kwartalnika)

W najnowszym numerze między innymi:

Anda Rotenberg rozmawia z Joanną Rajkowską i Katarzyną Kozyrą o rzeźbieniu w przestrzeni społecznej i o tym, kim dzisiaj jest artysta, Magdalena Ujma opisuje, w jaki sposób biennale w Wenecji, Stambule i Pradze współistnieją z miastem i zmieniają jego pejzaż, Michał Wiśniewski pokazuje jak opuszczone postindustrialne Zabłocie stało się ważnym miejscem na mapie Krakowa.

Ponadto:

Piotr Piotrowski i László Beke dyskutują nad tym, czy pojęcie Europy Środkowej jest jeszcze potrzebne badaczom sztuki i artystom, Mykoła Riabczuk pisze o idei austriackiej na Ukrainie, o nieodwzajemnionej tęsknocie do Austrii i Europy, Joanna Sanetra-Szeliga prezentuje Pecz – Europejską Stolicę Kultury 2010.