Kliknij, odpowiedz i wygraj debiutancką płytę Bartosza Porczyka

12 kwietnia 2011 roku odbędzie się premiera debiutanckiej płyty Bartosza Porczyka Sprawca.

Uwaga! Wśród wszystkich osób, które napiszą na adres konkurs@o.pl i odpowiedzą prawidłowo na pytanie konkursowe, rozlosujemy płyty Bartosza Porczyka.

Pytanie konkursowe: W którym roku Bartosz Porczyk został laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej?

Na odpowiedzi czekamy do 15 kwietnia.

Płyty otrzymują: Agata Maziarz, Swietłana Ciszewska- Przeczek,Wojciech Sitarz. Gratulujemy!

Sprawca to tytuł i zarazem temat autorskiej płyty B. Porczyka. Pod względem tematycznym stanowi pastisz współczesnej rzeczywistości czasów konsumpcjonizmu. Credo artystyczne całego projektu opiera się z jednej strony na wyśmianiu popkulturowego blichtru i wszelkich chorób polskiego show biznesu, z drugiej strony stanowi smutną (auto)refleksję artysty naszych czasów z lubością uwikłanego w sztukę, a zarazem tęskniącego do prawdziwego człowieczeństwa.

Bartosz Porczyk, fot. B. Maz

Bartosz Porczyk, fot. B. Maz

W tematycznym zestawieniu tekstów nie brakuje także osobistego spojrzenia na drugiego ważnego bohatera wielkiego widowiska Rzezipospolitej, jakim jest jej społeczeństwo – ślepe i dulskie ale jakże szczere w swojej mieszczańskiej odsłonie. Nie bez powodu autor nazywa je mięsem. Wrażenie chaosu panującego w tym świecie, który z godnego powoli zmienia się w cyrk życia, wydobyto dzięki różnorodności w kreowaniu oprawy muzycznej. Zarówno bowiem stylistyka tekstów, jak i muzyki dąży do żartobliwego ośmieszenia nieskomplikowanych gustów masowych i jednocześnie zaspakaja je.

Autor płyty nie sprowadza się tylko do ośmieszania panujących trendów myślowych. Nie pozostaje krytyczny również wobec siebie. Istota człowieczeństwa i jego wartości często odsłaniana jest przez jego nieudolność.

  • Autor projektu: Bartosz Porczyk
  • Wykonanie: Bartosz Porczyk
  • Autorzy muzyki: Łukasz Damrych, B. Porczyk
  • Autorzy tekstów: Patrycja. Babicka, B. Porczyk

Bartosz Porczyk (ur. 06.11.1980 r. w Tomaszowie Mazowieckim) – aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, filmowy i telewizyjny. Najnowszy film z udziałem Bartosza Porczyka „Popatrz na mnie” wejdzie na ekrany kin w marcu 2011.

Twórca i autor głośnego, zdobywającego główne nagrody na największych festiwalach w Polsce i Europie spektaklu Smycz, m.in. Dublin Fringe Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Prapremier, XLII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Jednego Aktora, XXXVIII Jeleniogórskie Spotkania Teatralne.

W lutym br Smycz została wybrana przez czytelników Polska The Times – Gazeta Wrocławska Teatralnym i Literackim Hitem Dekady (luty 2011).

W styczniu br. Bartosz Porczyk został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego najwyższym odznaczeniem w dziedzinie kultury – krzyżem Gloria Artis.