Kliknij i wygraj zaproszenie na Wieczór Instytutu Cervantesa!

26 kwietnia 2011roku w Kinie Pod Baranami, jak w każdy ostatni wtorek miesiąca, odbędzie się Wieczór Instytutu Cervantesa. Tym razem, miłośnicy filmów hiszpańskojęzycznych, zobaczyć mogą Cudowne światło w reżyserii Miguela Hermoso.

Wśród osób, które do 21 kwietnia napiszą do nas na adres: konkurs@o.pl, rozlosujemy podwójne zaproszenie na wtorkową projekcję.

Podwójne zaproszenie otrzymuje Pani Roksana Gołębiowska. Gratulujemy!

Cudowne Światło, plakat

Cudowne Światło, plakat

Cudowne światło (La luz prodigiosa) opowiada o początku wojny domowej w Hiszpanii. Młody andaluzyjski pasterz odnajduje rannego człowieka, którego mordercy uznali za zmarłego i znajduje mu schronienie w przytułku. Ranny, na skutek postrzałów traci pamięć. Wiele lat później pasterz ponownie natrafia na jego ślad: jest starcem, który przemierza ulice Granady wiodąc marne życie dzięki jałmużnie. Szczęśliwy zbieg okoliczności powoduje, że częściowo powraca mu pamięć. Pasterz upiera się, żeby ustalić jego tożsamość. Wyniki żmudnych poszukiwań wydają się wskazywać, że rannym mężczyzną mógł być Federico García Lorca.

Wieczory Instytutu Cervantesa w Kinie Pod Baranami to pokazy filmów hiszpańskojęzycznych nagradzanych na międzynarodowych festiwalach i pokazach specjalnych, które nie trafiają do kinowej dystrybucji.

26 kwietnia 2011 roku
Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków