Kliknij i wygraj zaproszenie na Weekend z cyfrowym Planete Doc!

W dniach od 6 do 8 maja 2011 roku w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się Weekend z cyfrowym Planete Doc. Planete Doc Film Festival to jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie.

Wśród osób, które napiszą na adres: konkurs@o.pl, rozlosujemy podwójne zaproszenie na na projekcję filmu Czwarta rewolucja (8 maja, godz. 16.00), po której nastąpi debata Greenpeace i Fundacji Im. Heinricha Bölla o energii odnawialnej.

Czekamy na wasze zgłoszenia! Podwójne zaproszenie otrzymuje Pani Agnieszka Franus.

Gratulujemy!

"Kraj gazem płynący" (reż. Josh Fox)

"Kraj gazem płynący" (reż. Josh Fox)

Festiwal Planete Doc stawia sobie ambitne cele popularyzacji najwybitniejszych dokonań współczesnego filmu dokumentalnego. Tytuły tegorocznego Weekendu z Planete Doc to uznane i nagradzane na świecie filmy, w tym kandydat do Oscara – Kraina gazem płynąca (Gasland). Film daje szansę na zmierzenie się z ważnym w czasach walki o surowce energetyczne i boomu na ekologię pytaniem, czy gaz łupkowy to naprawdę bezpieczne źródło energii? Innymi skłaniającymi do refleksji filmami są Krew w twoim telefonie (Blood in the mobile) i Nie zależy wam na prawdzie (You don’t like the truth). Pierwszy pokazuje, że używanie telefonu komórkowego sponsoruje wojny domowe w Kongo, a drugi – tragiczny los 17-latka w więzieniu w Guantanamo.

Weekend z cyfrowym Planete Doc w Kinie Pod Baranami zakończy debata Greenpeace i Fundacji im. Heinricha Bölla na temat przyszłości energii. Wstępem do rozmowy o polityce klimatycznej rządu, bezpieczeństwie energetycznym i energii odnawialnej w Polsce będzie film Czwarta rewolucja (Die 4. Revolution), który sugeruje, że przejście na energię odnawialną nie jest nierealnym snem, jak próbują udowodnić media, lecz całkiem prawdopodobną i realną wizją przyszłości.

6 – 8 maja 2011
Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków