Zaproszenie na spektakl Orlando na Festiwalu Konfrontacje w Lublinie – rozstrzygnięcie

13 października rozpocznie się 17. edycja Festiwalu Konfrontacje Teatralne w Lublinie. To wydarzenie prezentujące spektakle, filmy, koncerty i spotkania z twórcami i krytykami teatralnymi.

We czwartek, 18 października, o godz. 22.15 Teatr MAAT Projekt (Lublin)  zaprezentuje spektakl Orlando(90 min) / Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury

Aby wygrać zaproszenie wystarczy napisać w którym roku odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Konfrontacje Teatralne.

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem proszę przesłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule maila proszę wpisać Orlando.

Zwycięzcą konkursu jest pan Paweł Koszałka. Gratulujemy serdecznie!

Konfrontacje Teatralne (logo pochodzi z materiałów prasowych)

Konfrontacje Teatralne (logo pochodzi z materiałów prasowych)

Orlando – niezwykła biografia fikcyjnej postaci, która na początku powieści jest szesnastoletnim arystokratycznym młodzieńcem z czasów elżbietańskich, a na końcu – w roku 1928 – trzydziestosześcioletnią poetką. Przemiana z mężczyzny w kobietę dokonuje się z dnia na dzień i nie ma wpływu na poczucie tożsamości: zachowuje pamięć o swojej przeszłości i nadal pozostaje tą samą osobą. Przez ponad 300 lat pisze wciąż ten sam poemat, za który w końcu dostaje nagrodę literacką. Orlando traktuje o dwoistości ludzkiej natury, o androgynizmie i biseksualności oraz kulturowych uwarunkowaniach i społecznych rolach przypisywanych i narzucanych obu płciom. Ma bez wątpienia wydźwięk feministyczny, ale jest nie tylko powieścią genderową – staje się traktatem o próbie uzyskania wolności. Dramat napisany przez Szczepana Orłowskiego jest pewnego rodzaju dyskursem z książką Woolf, gdzie zjawia się Orlando w trzech osobach – człowiek egocentryczny, szukający przemiany i próbujący uwolnić się od własnego ego.

Rekluz, rekluza – zakonnik lub zakonnica zobowiązujący się do nieopuszczania własnej celi i niekontaktowania się z innymi zakonnikami. Skrajnym rodzajem rekluzji było zamurowanie w celi. W monastycyzmie prawosławnym analogiczna forma umartwienia się nosi nazwę zatworniczestwa (dosłownie zabarykadować się).

Bogaty program Konfrontacji Teatralnych składa się z kilku sekcji. Więcej informacji o wydarzeniach festiwalowych można przeczytać w serwisie Wydarzenia O.pl:

http://wydarzenia.o.pl/2012/09/konfrontacje-teatralne-lublin/

Festiwal Konfrontacje Teatralne
od 13 do 20 października 2012 roku
Lublin

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR