Kliknij i wygraj zaproszenie na koncert Piotr Wyleżoł / Adam Kowalewski Duo

17 i 18 kwietnia 2011 roku o godz. 20.30 w krakowskim klubie Piec Art odbędzie się koncert Piotr Wyleżoł / Adam Kowalewski Duo. Dla użytkowników O.pl mamy przygotowane zaproszenia na obydwa koncerty.

Wśród osób, które napiszą do nas na adres: konkurs@o.pl do 15 kwietnia, rozlosujemy podwójne zaproszenia. Prosimy o podanie daty koncertu, na który chcieliby się Państwo wybrać.

Podwójne zaproszenia otrzymują: Roman Gałek i Michalina Pieczonka. Gratulujemy!

Aktualizacja z dnia 14-04-2011:

Koncerty Piotr Wyleżoł / Adam Kowalewski Duo, jednak odbędą się w zaplanowane wcześniej dni.

Piotr Wyleżoł / Adam Kowalewski Duo

Piotr Wyleżoł / Adam Kowalewski Duo

Piotr Wyleżoł

Pianista, kompozytor i improwizator. Jeden z czołowych polskich pianistów jazzowych. Absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu międzynarodowych konkursów, m.in. Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1998). Występował na wielu festiwalach w Polsce i na świecie. Do dnia dzisiejszego uczestniczył w nagraniach kilkudziesięciu płyt i ich liczba stale rośnie. Lider własnych formacji, jak również muzyk zapraszany do współpracy przez wielu innych artystów (m.in. Nigel Kennedy, Janusz Muniak, Jarek Smietana, Tomasz Stańko, Ewa Bem i wielu innych).

Ma na swoim koncie pięć autorskich albumów. Ostatnia płyta pianisty Children’s Episodes została wydana w renomowanej wytwórni Fresh Sound Records w serii New Talent, gdzie znaleźć można również takie nazwiska takie jak Brad Mehldau, czy Chris Cheek. Warto nadmienić, że Piotr Wyleżoł jest pierwszym Polakiem, który dostał się do tak zaszczytnego grona. Płyta ta została nominowana do Fryderyka 2010 w kategorii Jazzowy Album Roku. Od 2007 roku Piotr Wyleżoł prowadzi klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Adam Kowalewski

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (kontrabas) Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Współpracował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana.

Występował również u boku takich międzynarodowych gwiazd, jak Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie, John Purcell, Kevin Mahogany, Steve McCraven, John Gross, Scott Hamilton, Duffy Jackson, Dolph Castellano, Karin Krog, Andy Mandorff, Wolfgang Puschnig, Dave Friedman, Tuna Otenel, Rusty Jones.

17,18 kwietnia (Sun, Mon) start 20.30 – Piotr Wyleżoł / Adam Kowalewski Duo