Kliknij i wygraj podwójne zaproszenie na koncert Boris Malkovsky Trio!

28 kwietnia 2011 roku o godz. 20.30 w krakowskim klubie Piec Art odbędzie się koncert  Boris Malkovsky Trio.

Dla czytelników O.pl mamy do rozdania jedno podwójne zaproszenie na koncert. Aby je otrzymać wystarczy napisać na adres: konkurs@o.pl. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Podwójne zaproszenie otrzymuje Janusz Gilowski. Gratulujemy!

Boris Malkowsky

Boris Malkowsky

Muzyka żydowska w Polsce wciąż dla większości osób – zarówno twórców jak i odbiorców – kojarzy się ze szlagierami Tumbalalajka i Hawa Nagila, w najlepszym wypadku tradycyjnym klezmerskim graniem. Boris Malkovsky, który w 2009 r. przeprowadził się do Krakowa wraz ze swoją rodziną oraz planami twórczymi dowodzi, że współczesna muzyka żydowska to fascynujący, wciąż trwający radykalny eksperyment realizowany w duchu dialogu z tradycją.

Boris Malkovsky (Izrael/Polska) – nowatorski kompozytor, akordeonista i pianista, jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli świata muzycznej improwizacji. Za swoją wszechstronność, oryginalny język i nieskrępowaną wyobraźnię nazywany Astorem Piazzolą nowej muzyki żydowskiej.

W 2006 r. wydał album Bob Malkovky’s Bobe Meises Band. W 2007 r., pod egidą wytwórni Tzadik Records założonej przez Johna Zorna, powstał krążek Time Petah-Tikva. W latach 1998-2006 artysta wziął udział w ponad 50 projektach teatralnych we współpracy z wiodącymi teatrami izraelskimi. Jego nazwisko pojawia się na ponad 30 albumach. Występował na festiwalach w USA, Austrii, Chorwacji, Chinach, Niemczech, Polsce, Skandynawii i krajach Bałtyckich. W 2009 r. został wytypowany wśród czołówki światowych muzyków do występu w ramach Międzynarodowych Targów Muzyki Womex w Kopenhadze.

Zagra zespół w składzie:

  • B. Malkovsky – p,acc
  • H. Gradus – db
  • D. Niewiński – dr