Kino Praha prezentuje Kim Ki-Duka – wygraj bilety!

Od 31 października do 2 listopada warszawskie Kino Praha zaprasza na Przegląd Filmów Kim Ki-Duka. W programie znajdą się filmy docenione zarówno przez krytyków na festiwalach, jak i przez publiczność. Przegląd rozpocznie przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Kim Ki-Duka – Piety, nagrodzonego Złotym Lwem na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na wybrany seans w ramach przeglądu. Wygrają dwie pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie:

Pieta przyniosła Kim Ki-Dukowi drugiego Lwa w karierze. Za jaki film, jaką nagrodą i w którym roku reżyser został po raz pierwszy uhonorowany w Wenecji?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz tytułem wybranego filmu czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule maila prosimy wpisać Kim Ki-Duk.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: zaproszenie otrzymują Monika Kowalczyk i Agnieszka Mocarska. Gratulujemy!

Przegląd Filmów Kim Ki-Duka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd Filmów Kim Ki-Duka (źródło: materiały prasowe organizatora)

PROGRAM:

31 października (czwartek):

  • godz. 20.00 – Pieta – pokaz przedpremierowy – bezkompromisowy Gang-do trudni się ściąganiem długów od tych, którzy mieli nieszczęście pożyczyć pieniądze od gangsterów. Kompletnie pozbawiony skrupułów, z zimną krwią okalecza dłużników, aby mogli uzyskać odszkodowanie. Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemnicza kobieta, Mi-son. Twierdzi, że jest matką, która porzuciła go po urodzeniu.

1 listopada (piątek):

  • godz. 18.45 – Oddech – film urzeka swoją prostotą i brakiem patosu. Jest to niecodzienny obraz relacji między kobietą i mężczyzną. Dwoje pierwszoplanowych bohaterów to kobieta – Yeon, którą mąż nieustannie zdradza, nie zachowując nawet pozorów dobrego małżeństwa, i mężczyzna – Jang Jin, skazany na śmierć za zamordowanie żony i córki odczekuje wyroku.
  • godz. 20.30 – Time – młoda kobieta, Seh-hee, przekonana, że przestała pociągać fizycznie mężczyznę, którego kocha – Ji-woo, postanawia poddać go próbie i sprawdzić, czy z jego strony uczucie nie było czysto powierzchowne. Opuszcza go więc, bez słowa znikając z jego życia i poddaje się operacji plastycznej. Pół roku później, po zagojeniu ran, z nową piękną twarzą, dziewczyna zaczyna śledzić swojego byłego chłopaka, a w końcu doprowadza do konfrontacji podając się za kogoś innego.

2 listopad (sobota):

  • godz. 18.45 – Łuk – film opowiada o wyjątkowym uczuciu pomiędzy staruszkiem, a nastoletnią dziewczyną. Oboje mieszkają na łodzi dryfującej u wybrzeży Korei. On żyje z pieniędzy wędkarzy, których okazjonalnie zwozi na pokład. Ona przepowiada im przyszłość. Oboje wydają się być zadowoleni z takiego układu, do momentu, gdy dziewczyną nie zaczyna interesować się jeden z młodych wędkarzy.
  • godz. 20.30 – Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna – film w niezwykle spokojny sposób, pozbawiony mas dialogu i nagłych zwrotów akcji ukazuje nam ludzkie życie. Wraz z młodym mnichem przeżywamy historię jego życia od wiosny aż po zimę. Jest to niezwykła, metaforyczna opowieść o ludzkiej egzystencji.

Przegląd Filmów Kim Ki-Duka
31 października – 2 listopada 2013 r.
Kino Praha
Warszawa

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Kino Praha