Wygraj zaproszenie na Moją pierwszą śmierć w Wenecji! – rozstrzygnięcie

Magiczne miasto, brama pomiędzy Zachodem a Wschodem, to w dramacie Justyny Bargielskiej Moja pierwsza śmierć w Wenecji – inspirowanym twórczością Josifa Brodskiego, Ezry Pounda, Tomasza Manna, pismami Fryderyka Nietzschego oraz muzyką Gustava Mahlera – miejsce przejścia między życiem a śmiercią.

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na pokaz spektaklu: jedno na 28 i jedno na 29 stycznia o godz. 19.30 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Wygrają dziewiąta i siedemnasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jaki jest tytuł ostatniego wydanego zbioru poezji Justyny Bargielskiej?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy podać: Śmierć w Wenecji.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Lech Małachowski i Jan Bogdanowicz. Gratulujemy!

„Moja pierwsza śmierć w Wenecji”, Teatr Dramatyczny w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

„Moja pierwsza śmierć w Wenecji”, Teatr Dramatyczny w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Głównym bohaterem noweli Śmierć w Wenecji Tomasza Manna jest starzejący się, wypalony wewnętrznie Artysta, Gustaw von Aschenbach (w spektaklu jako „A.”). W pierwotnym tekście jest znanym, utytułowanym literatem, który udaje się w podróż do Wenecji wiedziony niejasnym impulsem. Tam spogląda w przeszłość i dokonuje rachunku sumienia. Wyleguje się na plaży i zakochuje w polskim chłopcu, Tadziu. Podkreśla swoje uwielbienie dla jego piękna, porównując go do greckich rzeźb i waz. Postanawia wyjechać z Wenecji, kiedy ta zaczyna go dusić. Z powodu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności to mu się nie udaje. Miasto ofiarowuje mu wielką namiętność, dając równocześnie wyjątkową scenerię odejścia. Zatrzymany w mieście Aschenbach staje się jedną z ofiar cholery i umiera.

Reżyseria: Tomasz Cyz
Scenografia i kostiumy: Joanna Braun
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Muzyka i opracowanie muzyczne: Janusz Stokłosa
Ruch sceniczny: Jacek Przybyłowicz

OBSADA:

A: Adam Ferency
Matka: Agnieszka Warchulska
Tadzio: Eliza Rycembel (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza)
Mężczyzna I: Sławomir Grzymkowski
Mężczyzna II: Władysław Kowalski
Mężczyzna III: Mateusz Łapka (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza)
Siostry Tadzia: Bogna Cyz, Hanna Hryniewicka

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Dramatyczny w Warszawie