Rozdajemy Gry losowe, hipsterską powieść Joanny Dziwak! – rozstrzygnięcie

10 czerwca w Wydawnictwie Ha!art ukaże się debiut prozatorski Joanny Dziwak pt. Gry losowe.

Mamy dla Państwa 2 egzemplarze książki. Wygra trzeci i piętnasty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie: Joanna Dziwak jest autorką poczytnego profilu na Facebooku, w którym komentuje rzeczywistość – jaka jest jego nazwa?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Gry losowe.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Urszula Drogomirecka i Adam Homulicki. Gratulujemy!

Joanna Dziwak „Gry losowe” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Joanna Dziwak „Gry losowe” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Debiutancka powieść (?) Joanny Dziwak karmi się aluzją, przekrzywieniem, parodią, remiksem. Snując się od Nowego Jorku do Las Vegas i od Starbunia do festiwalu w Kołobrzegu, szkicowane grubymi kreskami postacie żyją w świecie zmemowanym, zlinkowanym, zalajkowanym i zhejtowanym, świecie z prefabrykatów, wykorzystującym podsłuchane i podczytane tekstowe wzorce – od Masłowskiej po Coelho. Nie jest to manifest pokoleniowy, nie jest to obnażanie duszy. To uncreative writing, celny rzut oka na czasy, kiedy do przymrużania oka podchodzi się z przymrużeniem oka.

W dzieciństwie wzruszały mnie Ptaki ciernistych krzewów i myślałam, jak to jest kochać się z księdzem. Obecnie bliższy jest mi buddyzm. To jest, no wiesz… głębsze.

(fragment książki)

Joanna Dziwak Gry losowe
Premiera: 10 czerwca 2014 roku
Wydawnictwo Ha!art

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Ha!art