Wygraj nową powieść Jeffrey’a Eugenidesa – rozstrzygnięcie

21 lutego nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się nowa powieść Jeffrey’a Eugenidesa Intryga małżeńska. Laureat Nagrody Pulizera tym razem szuka odpowiedzi na pytanie jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, aby stworzyć siebie.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy trzy egzemplarze książki. Wygra szósty, siódmy i ósmy czytelnik, który odpowie na pytanie:

Wymień tytuły trzech opowiadań autorstwa  Jeffrey’a Eugenidesa.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem zamieszkania czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule maila proszę wpisać: Jeffrey Eugenides.

Rozstrzygnięcie:

Egzemplarze książek otrzymują:

  • Agnieszka Święchowicz
  • Wojciech Szyputa
  • Katarzyna Mar

Gratulujemy!

„Intryga małżeńska", Jeffrey Eugenides, okładka (źródło: materiał prasowy)

„Intryga małżeńska", Jeffrey Eugenides, okładka (źródło: materiał prasowy)

Amerykańska rewolucja seksualna właśnie dobiegła końca. Podobnie jak czas nauki w college’u dla Madeleine, Leonarda i Mitchella. Ona jest piękną buntowniczką, która odcina się od rodziny i poszukuje spełnienia w miłości. Oni pragną spełnić się dla Madeleine. Leonard to uosobienie szaleństwa, niepokorny geniusz. Mitchella pociągają religie Indii i kultura Europy – wyjeżdża tam w poszukiwaniu sensu istnienia. Zaplątani w sieć wzajemnych relacji, w długich rozmowach i pasjonujących lekturach, między jedną a drugą imprezą próbują tworzyć siebie i określać swoje miejsce w życiu. Nie znają swoich motywacji i nie wiedzą, dokąd dotrą, ale podejmują decyzje, które zaważą na całej ich przyszłości.

Jeffrey Eugenides (ur. w 1960) jest amerykańskim pisarzem i wykładowcą. Jego pierwsza powieść, Przekleństwa niewinności, została zekranizowana przez Sofię Coppolę. Druga – Middlesex – otrzymała Nagrodę Pulitzera. Recenzenci porównują styl Jeffreya Eugenidesa do pisarstwa Zadie Smith, Joyce Carol Oates, Philipa Rotha, Davida Lodge’a i Jonathana Franzena, podkreślając, że jest jednym z niewielu autorów, których książki doceniają zarówno wysmakowani krytycy, jak i pożeracze fabuły. Jeffrey Eugenides to – obok Paula Austera – jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich.

Intryga małżeńska, Jeffrey Eugenides
Premiera: 21 lutego 2013 roku
Wydawnictwo Znak

  • Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
  • Współorganizator konkursu: Wydawnictwo Znak