Rozdajemy książkę Miłość jest nieprzyjemna. Listy ze wspólnego życia Janiny i Władysława Broniewskich – rozstrzygnięcie

10 lipca nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukaże się książka Janiny i Władysława Broniewskich pt. Miłość jest nieprzyjemna. Listy ze wspólnego życia.

Pełna nieznanych informacji, fascynujących zwrotów akcji historia zamknięta w listach Władysława i Janiny Broniewskich ujawnia nowe oblicze romantycznego poety, mężczyzny tradycjonalisty, który nie potrafi zaakceptować feministycznych pasji niezależnej żony.

Mamy dla Państwa dwa egzemplarze książki. Wygra siódmy i czternasty czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: W którym roku poznali się Janina i Władysław Broniewscy?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Broniewscy.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Ewelina Grzanka i Karolina Wawrzynowicz. Gratulujemy!

Janina i Władysław Broniewscy, „Miłość jest nieprzyjemna. Listy ze wspólnego życia”, okładka książki, Wydawnictwo Krytyka Polityczna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janina i Władysław Broniewscy, „Miłość jest nieprzyjemna. Listy ze wspólnego życia”, okładka książki, Wydawnictwo Krytyka Polityczna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Broniewscy poznali się na jednym ze spotkań lewicującej młodzieży. Początek znajomości jest jednocześnie początkiem korespondencji, która ujawnia wszystkie etapy ich związku: czas narzeczeństwa, wahań, wyznań, pierwsze listy małżeńskie, próby porozumienia, poważny kryzys, jakim był związek poety z Ireną Hellman, aż wreszcie ostatni etap-przyjaźń i bliskość, która wypełniła ich życie do końca.

Miłość jest nieprzyjemna zawiera listy Władysława Broniewskiego, pochodzące ze zbiorów Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, i nieudostępnione do tej pory nigdy do wglądu listy Janiny Broniewskiej z archiwum prywatnego Ewy Zawistowskiej, wnuczki Broniewskich.

Janina i Władysław Broniewscy, Miłość jest nieprzyjemna. Listy ze wspólnego życia
Premiera: 10 lipca 2014 r.
Opracowanie z rękopisu, wstęp i przypisy: Wioletta Bojda
ISBN: 978-83-63855-97-0
Wydawnictwo Krytyka Polityczna

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator:  Wydawnictwo Krytyka Polityczna