James Newton Howard, dwa koncerty w Polsce – wygraj bilety! – rozstrzygnięcie

Skomponował muzykę do wszystkich 8 filmów M. Nighta Shyalamana, m.in. Szósty zmysł czy Osada. Przy 7 filmach pracował z Francisem Lawrencem, w tym przy Igrzyskach Śmierci. Z Davidem Yatesem przy filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Lawrence Kasdan zaprosił go do współpracy przy 5 swoich produkcjach, w tym Wyatt Earp. Z jego umiejętności korzystali także Joel Schumacher, Tom Hanks, David Yates czy Christopher Nolan. Do chwili obecnej James Newton Howard skomponował muzykę do ponad 120 filmów – od kina akcji przez thrillery, horrory, a także komedie. Jest także autorem tematu przewodniego do serialu Ostry dyżur czy zeszłorocznej Serii niefortunnych zdarzeń, a niedługo będziemy mogli posłuchać go na żywo podczas dwóch koncertów w Polsce!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was dwa podwójne bilety na koncert w Krakowie (26 listopada 2017 roku, Tauron Arena) i dwa podwójne bilety na koncert w Warszawie (27 listopada 2017 roku, Hala Torwar). Wystarczy, że odpowiecie poprawnie na jedno, proste pytanie: Za muzykę do którego filmu James Newton Howard został po raz pierwszy nominowany do Oscara?

Odpowiedzi wysyłajcie pod adres: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy wpisać: James Newton Howard. Bilety otrzymają pierwsza, trzecia, piąta i ósma osoba, które udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.

Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/ Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Bilety otrzymują Pani Jagoda Olczak oraz Panowie Maciej Pęksa, Paweł Swat i Piotr Cichecki. Gratulujemy!

James Newton Howard (źródło: materiały prasowe organizatora)

James Newton Howard (źródło: materiały prasowe organizatora)

James Newton Howard swoją muzyczną przygodę rozpoczął w 1970 roku. Przez pierwsze 15 lat jako producent i aranżer współpracował z takimi gwiazdami jak Genesis, Yes, Barbara Streisand, Earth Wind & Fire, Rod Stewart, Diana Ross, Cher, Chaka Khan czy Elton John. Pierwszym filmem, do którego skomponował muzykę, była Centrala w reżyserii Kena Finklemana z 1985 roku. Na swoim koncie ma aż 64 nagrody, w tym Grammy, Emmy i Saturn.

Więcej o kompozytorze przeczytacie w naszym serwisie News O.pl.

James Newton Howard – koncerty
26 listopada 2017 roku, Tauron Arena w Krakowie
27 listopada 2017 roku, Hala Torwar w Warszawie

Organizator konkursu: O.pl