Ixjana w Kinie Pod Baranami – wygraj zaproszenie – rozstrzygnięcie

Od 28 listopada w Kinie pod Baranami w Krakowie można oglądać film Ixjana w reżyserii braci Skolimowskich. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia na film, z których można skorzystać od 4 do 6 grudnia.

Zaproszenia otrzyma czwarty i siódmy czytelnik, który poprawnie odpowie na pytanie:

Czy film Ixjana jest debiutem reżyserskim braci Skolimowskich?

Odpowiedzi wraz z imieniem oraz nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W mailu proszę zaznaczyć, na który dzień (4, 5 czy 6 grudnia) chcą Państwo otrzymać bilety. W tytule maila proszę wpisać Ixjana.

Rozstrzygnięcie konkursu. Zaproszenia na film otrzymują:

  • Aleksandra Zygan
  • Agnieszka Franus

Gratulujemy!

„Ixjana”, reż. Michał i Józef Skolimowscy - plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ixjana”, reż. Michał i Józef Skolimowscy - plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Ixjana to historia młodego pisarza, Marka, który trafia na bal do ekscentrycznego milionera, króla wydawców, na którym dowiaduje się, że jego debiutancka powieść zostanie wydana. Tego samego wieczoru bohater osiąga ekstazę i staje się zabójcą. Mieszanka alkoholu z psychotropami sprawia, że urywa mu się film. Kiedy Marek odzyskuje świadomość, nic nie pamięta. Przechodzi drogę przez piekło, by dotrzeć do prawdy. Jest pewien, że zabił swojego przyjaciela, Artura. Film braci Skolimowskich to trans-liryczna i trans-deliczna podróż po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Duszy wrażliwego artysty, pisarza, mężczyzny. Mężczyzny opętanego urojeniem.

W Ixjanie grają m.in.: Sambor Czarnota (Egoiści, Biała sukienka), Magdalena Boczarska (Różyczka), Borys Szyc (Wojna polsko-ruska, Symetria), Łukasz Simlat (Wymyk, Kochankowie z Marony), Anna Dereszowska (Lejdis), Jan Frycz (Pręgi, Sanctuary). Film miał swoją światową premierę podczas 7. MFF w Rzymie.

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: Kino pod Baranami w Krakowie

Ixjana
Kino Pod Baranami w Krakowie
4,5 i 6 grudnia 2012 roku