Inne strony rękopisu Pana Tadeusza – wygraj katalog wystawy! – rozstrzygnięcie

Katalog towarzyszący wystawie Inne strony rękopisu Pana Tadeusza jest wydawnictwem zasługującym na uwagę ze względu na unikatowy charakter jego zawartości oraz piękną szatę graficzną. Publikacja składa się z dwóch części: katalogu ekspozycji oraz faksymile zeszytu w marmurkowej okładce zawierającego autograf Ksiąg I-III oraz początek Księgi IV Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, spiętych razem banderolą z tytułem wystawy. W naszym konkursie mamy dla Was do wygrania dwa egzemplarze katalogu wraz z gadżetami muzealnymi!

Co zrobić, by je zdobyć? Pytanie dotyczy samego Wieszcza i jego reprezentacji: kto jest autorem Portretu Adama Mickiewicza na Judahu skale?

Odpowiedzi wysyłajcie pod adres: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy wpisać: Pan Tadeusz. Katalog otrzyma druga i czwarta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.

Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/ Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Katalog otrzymują Panie Joanna Musiałowska i Monika Wieczorek. Gratulujemy!

„Inne strony rękopisu Pana Tadeusza”, katalog wystawy (źródło: Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu)

„Inne strony rękopisu Pana Tadeusza”, katalog wystawy (źródło: Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu)

W części katalogowej zaprezentowano w powiększeniu osiemnaście zachowanych kart manuskryptu (spoza obrębu tzw. „rękopisu dzikowskiego” stanowiącego własność Zakładu Narodowego im. Ossolińskich), przechowywanych obecnie w Bibliotece Polskiej w Paryżu, Ośrodku Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Zdjęcia kart zostały opatrzone rozbudowanymi notami katalogowymi. Wstęp do prezentacji kart stanowi pięć tekstów autorstwa: Krzysztofa Rutkowskiego, Piotra Załuskiego, Małgorzaty Orzeł, Elżbiety Ostromęckiej i Marcina Hamkały.

Całość została wzbogacona o ilustracje Anny Szejdewik (Coxie).

Organizator konkursu: O.pl i Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu