Wygraj zaproszenie na spektakl I będą święta w Łaźni Nowej – rozstrzygnięcie

9 marca o godz. 19.00 w krakowskiej Łaźni Nowej reżyser Piotr Ratajczak z warszawskiego Teatru Konsekwentnego gościnnie zaprezentuje swój spektakl I będą święta.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl. Wygra pierwszy czytelnik, który poprawnie odpowie na pytanie: jakie dwa inne spektakle można oglądać w marcu w krakowskiej Łaźni Nowej?

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: I będą święta.

Rozstrzygnięcie:

Zaproszenie na spektakl otrzymuje pan Paweł Swat. Gratulujemy!

I będą święta, fot. Tomasz Korczyński (źródło: materiały prasowe)

I będą święta, fot. Tomasz Korczyński (źródło: materiały prasowe)

I będą święta to poruszający monolog kobiety mierzącej się z demonami przeszłości. Stworzona przez Agnieszkę Przepiórską doskonała kreacja aktorska o kobiecej sile, miłości i odwadze w stawianiu czoła przeciwnościom losu. Bohaterka niespodziewanie musi zmierzyć się z odejściem najbliższej osoby, a zarazem postaci publicznej i powszechnie szanowanej. Bolesne doświadczenia stają się inspiracją do określenia swojego miejsca w dotychczasowym życiu i rozliczenia się z tym jego obszarem, które definitywnie się skończyło. Widzowie obserwują różne stadia konfrontacji z osobistym doświadczeniem śmierci kogoś bliskiego: skrajne emocje i próby zracjonalizowania tragedii, spotkania ze specjalistami od radzenia sobie z traumą i próby kontynuowania odpowiedzialnego życia rodzinnego w domu. Jaki sens nadać swojemu życiu? Jak poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością?

  • Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
  • Współorganizator konkursu: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

I będą święta
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
8, 9 i 10 marca 2013, godz. 19.00
Reżyseria: Piotr Ratajczak
Scenariusz: Piotr Rowicki
Obsada: Agnieszka Przepiórska