Wygraj bilety na wrześniowe spektakle Teatru Współczesnego, cz. IV – rozstrzygnięcie

25, 26 i 27 września Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza na pokazy spektaklu Hamlet w reżyserii Macieja Englerta z Borysem Szycem w roli tytułowej.

Mamy dla Państwa po dwa podwójne zaproszenia na każdy dzień. Wygrają druga, piąta, ósma, jedenasta, czternasta i siedemnasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: W filmie o której ważnej dla polskiego teatru postaci w przyszłym roku Borys Szyc zagra główną rolę?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Wiadomości prosimy nadać tytuł: Hamlet.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Grażyna Więch, Robert Dzięcioł, Paweł Kubacki, Bartosz Kruhlik, Michał Mielnik, Aleksandra Zawadzka. Gratulujemy!

„Hamlet”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hamlet”, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hamlet, najbardziej zagadkowa z tragedii Szekspira, według Eliota literacki odpowiednik Mony Lisy, daje pole do wielu, często rozbieżnych interpretacji. Przez 400 lat realizacje sceniczne Hamleta modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń, wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy, przymierzano go do najnowszych odkryć psychoanalityków (np. Freuda) czy hamletologów (np. Kotta). Może warto spróbować uwolnić go z narosłych komentarzy, oswobodzić z uzbieranych przez lata etykiet i ze spreparowanych interpretacji?

Szekspir jest tak wielki, że najpewniej nigdy nie zdołamy oddać mu sprawiedliwości. A skoro tak, powinniśmy przynajmniej zmieniać od czasu do czasu sposoby, jakimi wyrządzamy mu krzywdę.

T.S. Eliot

Hamlet
Przekład: Józef Paszkowski
Opracowanie tekstu i reżyseria: Maciej Englert
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Anna Englert
Muzyka: Zygmunt Konieczny
Ruch sceniczny: Jan Pęczek
Obsada: Borys Szyc, Katarzyna Dąbrowska, Kamila Kuboth, Andrzej Zieliński, Sławomir Orzechowski, Janusz Michałowski, Michał Mikołajczak
25 i 26 września 2015 roku, godz. 18.30; 27 września 2015 roku, godz. 17.00
Teatr Współczesny w Warszawie

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie