Wygraj bilety na wrocławską odsłonę projektu Ganymed goes Europe – rozstrzygnięcie

31 maja Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza na odsłonę projektu Ganymed Goes Europe. Łączący malarstwo, literaturę i teatr Ganymed goes Europe to nowe spojrzenie na malarstwo dawnych mistrzów. Spacerujący po muzeum widzowie znajdą się w centrum akcji scenicznej i sami zadecydują, na jak długo przystaną przy każdej ze siedmiu scen i w jakiej kolejności będą je oglądać.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy trzy podwójne zaproszenia na 31 maja. Aby wygrać, wystarczy wymienić nazwisko jednego pisarza, którego poprosiliby Państwo o napisanie utworu literackiego inspirowanego wybranym dziełem sztuki.

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Ganymed Goes Europe.

Rozstrzygnięcie:

Podwójne zaproszenia na 31 maja otrzymują:

  • Patrycja Kasprzyk
  • Monika Aftowicz
  • Aneta Lis

Gratulujemy!

Ganymed Goes Europe (źródło: materiały prasowe)

Ganymed Goes Europe (źródło: materiały prasowe)

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zostało zaproszone do udziału w międzynarodowym projekcie Ganymed goes Europe, który realizowany będzie wspólnie z Kunsthistorisches Museum w Wiedniu i Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2010 r. w Kunsthistorisches Museum w Wiedniu. Ideą jest stworzenie nowoczesnej formuły łączącej w sobie trzy dziedziny sztuki: malarstwo, literaturę i teatr.

Pomysłodawcy projektu  ̶  austriacka grupa WENN ES SOWEIT IST  ̶  poprosili 7 znanych pisarzy i pisarek o napisanie utworów literackich inspirowanych wybranymi dziełami sztuki ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Gotowe teksty posłużą reżyserom Jacqueline Kornmüller i Peterowi Wolfowi i zaproszonym przez nich 7 aktorom do przygotowania 7 kameralnych przedstawień, które zaprezentowane zostaną przy poszczególnych dziełach sztuki. Każde z nich będzie wystawiane symultanicznie i wielokrotnie podczas siedmiu wieczorów.

Specjalnie na potrzeby projektu Muzeum Narodowe we Wrocławiu wypożycza z Kunsthistorisches Museum w Wiedniu obraz Infantka Diego Velázqueza. Tekst inspirowany tym dziełem napisała laureatka literackiej Nagrody Nobla Elfriede Jelinek.

Polska odsłona międzynarodowego projektu Ganymed goes Europe
od maja do lipca 2013 r.
Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: Muzeum Narodowe we Wrocławiu