Wygraj bilety na transmisję Metropolitan Opera w Krakowie – rozstrzygnięcie

16 marca o godz. 16.45 krakowskie Kino Kijów.Centrum zaprasza na transmisję opery Francesca da Rimini Riccarda Zandonai na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na operę. Wygra pierwszy i czwarty czytelnik, który poprawnie odpowie na pytanie: Francesca de Rimini to która z kolei transmisja w kinie Kijów.Centrum w tym sezonie Metropolitan Opera Live in HD?

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Francesca de Rimini.

Rozstrzygnięcie: Podwójne zaproszenie na transmisję otrzymują:

  • Maria Kowalik
  • Jerzy Kociołek

Gratulujemy!

„Francesca da Rimini” w The Metropolitan Opera w Nowym Jorku (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Francesca da Rimini” w The Metropolitan Opera w Nowym Jorku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Powstały w początkach XX wieku melodramat Zandonai Francesca da Rimini powraca na scenę Met po ponad 25 latach w widowiskowej i realistycznej produkcji Piero Faggioniego. W tytułowej roli pięknej córki władcy Rawenny zmuszonej do poślubienia brutala Gianciotto wystąpi Eva-Maria Westbroek. Partię Paolo, którego naprawdę kocha bohaterka, zaśpiewa tenor Marcello Giordani.

Przedsięwzięcie The Metropolitan Opera: Live in HD zadebiutowało w 2006 roku pokazemCzarodziejskiego fletu Wolfganga Amadeusza Mozarta. The Metropolitan Opera (zwana w skrócie MET) nawiązała w ten sposób do bogatej, ponad 70-letniej tradycji transmisji radiowych tej sceny. Spektakl obejrzało 30 tys. widzów, zgromadzonych w 150 salach na terenie Stanów Zjednoczonych. Ogromny sukces kasowy i frekwencyjny tego wydarzenia sprawił, że wkrótce przyłączyły się do niego kolejne kina i teatry, także spoza nowego kontynentu. The Los Angeles Times opisał to wydarzenie jako nową jakość w sztuce.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najsławniejszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w dziesiątkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów.

The Metropolitan Opera: Live in HD – Francesca da Rimini
Muzyka: Riccardo Zandonai
Dyryguje: Marco Armiliato
Obsada: Eva-Maria Westbroek (Francesca), Marcello Giordani (Paolo), Robert Brubaker (Malatestino), Mark Delavan (Gianciotto)
16 marca 2013 r., godz. 16.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków

  • Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
  • Współorganizator konkursu: Kino Kijów.Centrum w Krakowie