Wygraj wejściówki na festiwal Musica pro tabula! – rozstrzygnięcie

Od 14 do 28 sierpnia Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu zaprasza na festiwal Forum Musicum Musica pro tabula – muzyka i rozkosze stołu. 

Mamy dla Państwa po jednej podwójnej wejściówce na następujące koncerty:

  • 21 sierpnia, godz. 20.00: Muzyka na XVIII-wiecznym party (Aula Leopoldina)
  • 22 sierpnia, godz. 20.00: Poezja, muzyka i dawne gotowanie (Mleczarnia)

Aby wygrać wejściówkę należy przesłać maila wraz z imieniem, nazwiskiem i wybranym koncertem pod adres: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Musica pro tabula. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: wejściówki otrzymują Agnieszka Franus i Anna Milanik. Gratulujemy!

Forum Musicum, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Forum Musicum, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najważniejszą ideą festiwalu Forum Musicum jest przełamywanie stereotypowych poglądów o muzyce dawnej i tworzenie programu mogącego zainteresować szerszą publiczność. Tegoroczny program festiwalu Musica pro tabula zorientowany jest wokół tematyki muzyki rozrywkowej dawnych czasów związanej z przyjemnościami stołu.

Jak wiele innych gatunków muzycznych związanych z wydarzeniami społecznymi takimi, jak uroczystości ślubne, miejskie etc., muzyka towarzysząca biesiadowaniu uległa w czasach współczesnych trywializacji. Jednak dawne czasy, w których przywiązywano do tych sytuacji wielką wagę, przewidywały na te okazje twórczość najwyższej artystycznej próby.

Taką właśnie muzykę zawierają programy koncertów tegorocznego festiwalu Forum Musicum, których tytuły przywołują pozornie błahe i zwyczajne sytuacje z życia arystokracji i mieszczaństwa dawnych wieków. Staną się one pretekstami dla wydarzeń festiwalowych, które w różnym stopniu będą próbą przełamania stereotypu dotyczącego tradycyjnej sytuacji współczesnego koncertu z całą jej zwyczajową otoczką.

Forum Musicum Musica pro tabula – muzyka i rozkosze stołu
Od 14 do 28 sierpnia 2014 roku
Narodowe Forum Muzyki
Wrocław

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Narodowe Forum Muzyki