Filozofia w buduarze, możliwa? Kliknij i sprawdź! – rozstrzygnięty

30 stycznia 2011 roku w Teatrze Nowym w Krakowie będzie można zobaczyć spektakl pt.: Filozofia w buduarze. Pierwsza osoba, która poda tytuły dwóch innych dzieł, których autorem jest Markiz de Sade, otrzyma podwójne zaproszenie do Teatru Nowego na spektakl Filozofia w buduarze.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenie otrzymuje Katarzyna Mirocha. Gratulujemy!

"Filozofia w buduarze"

"Filozofia w buduarze"

Kim był de Sade, każdy wie. Z grubsza: okrutnik, zboczeniec, maniak seksualny. Wyuzdany, owładnięty żądzą. Mało kto sięga po teksty de Sade’a, żeby przekonać się jak było w istocie. Bogdan Hussakowski robi to za widzów. Na deskach Teatru Nowego w Krakowie oglądać można światową! Prapremierę Filozofii w buduarze, która stanowi podobno najpełniejszy wyraz filozofii libertynizmu. Sceny są umowne, gesty intymne – często bardzo szerokie. Tekst nieustannie kłujący i brutalny pozostaje w opozycji do elegancji postaci i klarowności choreografii.

"Filozofia w buduarze"

"Filozofia w buduarze"

Filozofia w buduarze
Markiz de Sade
Reż. Bogdan Hussakowski,
Scenografia Joanna Braun, choreografia Dominika Knapik, charakteryzacja Anna Kmieć, Głos Edward Linde – Lubaszenko, obsada: Jakub Falkowski, Gracja Niedźwiedź, Dominika Knapik/Katarzyna Misiewicz-Żurek, Dominik Nowak, Piotr Sieklucki.