Wygraj bilet na Projekt Dekalog w ramach Festiwalu Gorzkie Żale! – rozstrzygnięcie

Jak odnajdujemy się i jak poruszamy w natłoku przekazów i symboli, które wypełniają publiczną przestrzeń kultury i wpływają na naszą przestrzeń wewnętrzną, mentalność i wyobraźnię? Spektakl Projekt Dekalog, czyli folwarczne imaginarium w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka został pomyślany jako krzywe zwierciadło tej sytuacji, nawiązuje do Folwarku zwierzęcego George’a Orwella i w tym kontekście pyta o miłość i sens życia, o wiarę i stosunek do śmierci. W sumie pyta więc o Dekalog jako tekst kultury, określający nasze miejsce na ziemi i naszą tożsamość.

Mamy dla Państwa jedno podwójne zaproszenie na pokaz spektaklu, który odbędzie się 27 lutego o godz. 19.00 w Teatrze IMKA w Warszawie w ramach Festiwalu Gorzkie Żale 2016. Wygra trzynasta osoba, która poprawnie odpowie na pytanie: Pod jakim hasłem odbył się festiwal Gorzkie Żale w 2014 roku?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy podać: Projekt Dekalog.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: zaproszenie otrzymuje Gabriela Mucharska. Gratulujemy!

„Projekt Dekalog, czyli folwarczne imaginarium”, reż. Mikołaj Mikołajczyk, fot. P. Brzeźnicki (źródło: materiały prasowe)

„Projekt Dekalog, czyli folwarczne imaginarium”, reż. Mikołaj Mikołajczyk, fot. P. Brzeźnicki (źródło: materiały prasowe)

Projekt Dekalog, czyli folwarczne imaginarium to kolejny, czwarty już projekt Mikołajczyka zrealizowany w Zakrzewie (powiat złotowski, woj. wielkopolskie) z udziałem m.in. grupy seniorów, działających wcześniej jako chór Wrzosy w Domu Polskim. W założeniu miało dojść do spotkania dwóch różnych, odległych od siebie światów – artystycznego z amatorskim, gdzieś daleko na wsi, na tzw. „kulturalnej pustyni”. To miejsce okazało się oazą – w kolejnym projekcie jest nawet palma, a uczestniczy w nim także młodzież oraz inni znakomici artyści.

Jak można zatańczyć Dekalog? Ten wybitny solista, baletmistrz i choreograf już wielokrotnie pokazał, że można zatańczyć wszystko, wszędzie, z każdym. I nie zamierza przestawać: „Tańczył będę nawet z ośmioma dychami na karku. W tańcu nie chodzi tylko o sprawność techniczną czy fizyczną. Równie dobrze mogę samymi palcami tańczyć, tworząc taki koncept, że cała uwaga widza skupi się na nich. Nie potrzeba odrywać się od ziemi pół metra, by zatańczyć”.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Festiwal Gorzkie Żale