Zdobądź bilety na Etiudę&Animę! – rozstrzygnięcie

Etiuda&Anima to najstarszy i największy polski festiwal twórczości studenckiej i animowanej. Prezentuje etiudy niepokornych młodych twórców, animacje największych wizjonerów, dokumenty prawdziwsze niż życie. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w Krakowie od 23 do 28 listopada.

Mamy dla Państwa 5 podwójnych biletów na dowolne pokazy w ramach festiwalu. Wygrają trzecia, szósta, dziewiąta, dwunasta i szesnasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jak brzmi tytuł i nazwisko reżysera filmu, który będzie można obejrzeć z muzyką na żywo w ramach tegorocznej edycji festiwalu?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Etiuda i Anima.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Monika Łanoszka, Magda Migas, Mariola Gucwa, Rafał Ślęczka, Iga Joanna Figiel. Gratulujemy!

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głównymi filarami imprezy są dwa międzynarodowe konkursy: ETIUDA na najlepszy krótkometrażowy film studencki oraz ANIMA na najlepszą animowaną krótkometrażówkę, zarówno studencką jak i profesjonalną. Oprócz konkursów Etiuda&Anima prezentuje stałe cykle programowe: animacja na żywo, klasycy europejskiej animacji, środkowoeuropejskie found footage, pełnometrażowe animacje, warsztaty animowane i dokumentalne.

Podczas cyklu autoportrety twórców animacji tajniki swojego warsztatu i proces kreacji na żywo zaprezentują m.in. bracia Quay – najwybitniejsi surrealiści współczesnego kina oraz Signe Baumane – Łotyszka, jedna z najbardziej znanych na świecie przedstawicielek twórczości kobiecej w animacji. Na festiwal przybędzie także William Kentridge – południowoafrykański eksperymentator o żydowskich korzeniach, który w swych animacjach koncentruje się na formie autoportretu i palimpsestu.  Jak co roku organizatorzy pokażą pogranicze świata reklamy i filmu: do zakupów będzie nas zachęcał sam Roy Andersson, a przedwojenne reklamy powstałe dla firmy Baty (o jego fenomenie pisał Mariusz Szczygieł w esejach Gottland) pokażą nam moc komercyjnej propagandy.

Więcej informacji

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Festiwal Filmowy Etiuda&Anima