Rozdajemy Wszystko, co lśni Eleanor Catton – rozstrzygnięcie

9 października nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się powieść Wszystko, co lśni Eleanor Catton, nowozelandzkiej pisarki i najmłodszej laureatki Nagrody Bookera.

Mamy dla Państwa 2 egzemplarze książki. Wygra dwunasty i dwudziesty drugi czytelnik, który poda tytuł debiutanckiej powieści Eleanor Catton.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondecyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Eleanor Catton.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane od użytkowników, którzy uprzednio polubią profil O.pl na Facebooku.
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Książki otrzymują Ela Dynak i Krystyna Zduńczyk.

Eleanor Catton – „Wszystko, co lśni”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Eleanor Catton – „Wszystko, co lśni”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Epicka opowieść z czasów gorączki złota w Nowej Zelandii. Wciągająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, marzeniach i przeznaczeniu zapisanym w gwiazdach. Jest to także popis talentu Eleanor Catton. Młoda pisarka niczym zegarmistrz stworzyła ze swej książki doskonale działający mechanizm, w którym każda z kilkudziesięciu postaci ma swoje miejsce i zadanie do wykonania. W wyrafinowany sposób połączyła wątki historyczne i sensacyjne, przygodę rodem z Dzikiego Zachodu i kryminalną zagadkę.

Lata 60. XIX wieku, Nowa Zelandia. Na wyspie wybucha gorączka złota. Szkot Walter Moody to jeden z tych śmiałków, którzy przybywają do miasta Hokitika skuszeni wizją bogactwa. Tuż po zejściu na ląd jest świadkiem dziwnego zgromadzenia. Dwunastu mężczyzn spotyka się w tajemnicy w palarni jednego z hoteli, by przedyskutować sprawę serii niewyjaśnionych zdarzeń.

Kilka dni wcześniej bez śladu zaginął pewien młody bogacz, który zamieniał w złoto wszystko, czego się tknął. Na drodze prowadzącej do Hokitika znaleziono nieprzytomną prostytutkę, która próbowała odebrać sobie życie. A w chacie poszukiwacza złota, który zapił się na śmierć, niespodziewanie odkryto skarb…

Wkrótce okaże się, że losy wszystkich mężczyzn, biorących udział w sekretnej naradzie, są ze sobą w dziwny sposób powiązane. Każdy z nich ma swoją opowieść, swoje grzechy i sekrety. Każdy z nich przybył do Nowej Zelandii z innego zakątka globu, aby zdobyć fortunę. Złoto jednak ma to do siebie, że zawsze jest go za mało.

Eleanor Catton
Wszystko, co lśni
Premiera: 9 października 2014 roku
Wydawnictwo Literackie

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Literackie