Eduardo Chillida – Brzmienia. Wygraj katalog! – rozstrzygnięcie

Wystawie Eduardo Chillidy Brzmienia w Galerii Awangarda BWA we Wrocławiu, organizowanej przez Europejską Stolicę Kultury 2016, towarzyszy obszerna publikacja, zawierająca prezentacje prac baskijskiego artysty, teksty kuratorów wystawy i specjalistów z dziedziny sztuki i muzykologii. Katalog zawiera fotografie prezentowanych na wystawie prac artysty, a także rysunki i zdjęcia rodzinne z archiwum rodziny Chillida-Belzunce.

Mamy dla Państwa dwa egzemplarze katalogu. Wygrają dziesiąta i siedemnasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Gdzie i w którym roku odbyła się pierwsza wystawa Eduardo Chillidy?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy podać: Chillida.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: katalogi otrzymują Tomasz Życzkowski i Anna Stefańska. Gratulujemy!

Katalog „Eduardo Chillida. Brzmienia” (źródło: materiały prasowe)

Katalog „Eduardo Chillida. Brzmienia” (źródło: materiały prasowe)

Teksty do publikacji napisali historycy sztuki i muzykolodzy: Inés R. Artola, Pedro Ordóñez Eslava i Germán Gan Quesada; syn artysty Ignacio Chillida oraz Nausica Sánchez z Fundacji Eduardo Chillida – Pilar Belzunce.

Wydawcą katalogu jest Biuro Festiwalowe Impart 2016.

Podczas spotkania promocyjnego katalogu, które odbędzie się 20 lutego o godz. 16.00, będzie miała miejsce dyskusja z udziałem kuratorki wystawy w BWA Inés R. Artola oraz specjalnie zaproszonych na tę okazję gości: kompozytora Gorki Aldy oraz historyka sztuki i muzykologa Pedro Ordóñeza Eslavy. Spotkanie poprowadzi Michał Libera, socjolog od ponad 10 lat zajmujący się muzyką, kurator wielu wydarzeń muzycznych, współpracujący m.in. z warszawską Zachętą, CSW Zamkiem Ujazdowskim czy Satelitą w Berlinie.

Po spotkaniu odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które poprowadzi Inés R. Artola.

Więcej informacji

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: BWA we Wrocławiu